ОБЗОР: Меси с 5 гола за Аржентина (ВИДЕО)

ОБЗОР: Меси с 5 гола за Аржентина (ВИДЕО)

Проверките Мексико - Еквадор и САЩ - Уругвай завършиха без голове

Лионел Меси реализира пет гола за победата на Аржентина с 5:0 срещу Естония в приятелски мач.

Един от най-великите футболисти за всички времена откри резултата от дузпа още в деветата минута на срещата в северния испански град Памплона.

Папу Гомес асистира за второто попадение на нападателя на Пари Сен Жермен точно преди почивката.

34-годишният Меси оформи своя хеттрик две минути след началото на втората част при центриране на Науел Молина. До края бившият играч на Барселона се разписа още два пъти - в 71-ата и 76-ата минута на двубоя.

Меси има 86 попадения в общо 162 изиграни мача с екипа на двукратните световни шампиони.

На ниво национален отбор нападателят на Аржентина вече е с два гола повече от унгарската легенда Ференц Пушкаш (84).

Междувременно отборите на САЩ и Уругвай завършиха при равенство 0:0 приятелски двубой, игран в Канзас Сити. 

Влезлият като резерва Единсон Кавани пропусна да донесе победата за гостите в третата минута на добавеното време, пращайки топката вдясно от вратата на САЩ.

Полузащитникът Уестън МакКени бе титуляр за домакините за първи път след като счупи крака си на 22 февруари, а на вратата бе Шон Джонсън за първи път от повече от две години насам.

Проверката бе втора за САЩ от четирите планирани този месец, като те са част от подготовката на тима за преди Световното първенство по футбол в Катар.

Подобна е ситуацията и при уругвайците, които преди дни победиха Мексико с 3:0 в друга контрола.

Колумбия победи Саудитска Арабия с 1:0 също в приятелски мач, който се проведе в испанския град Мурсия. Победният гол за колумбийците бе дело на Рафаел Боре още в деветата минута.

Съставите на Мексико и Еквадор направиха хикс 0:0 в друга приятелска среща, играта в Чикаго.

Анчелоти ще бъде възнагреден богато, ако направи Бразилия световен шампион

Италианският специалист ще прибира годишна заплата от 10 милиона евро.

Официално: Бразилия има нов селекционер

Анчелоти си тръгва от Реал, за да поеме "Селесао"

Кристиано Роналдо напуска Ал Насър

Бъдещето на мегазвездата Кристиано Роналдо в саудитския гранд Ал Насър виси на косъм!

Мондиал 2031 за жени ще е с 48 отбора, реши ФИФА

Решението бе взето единодушно от Съвета на ФИФА

Шок в Бразилия! Стреляха по футболисти на Фламенго

Полицията започна разследване по случая

"Ацтека" ще е готов за Мондиал 2026

Градската управа на Мексико Сити потвърди, че митичният местен стадион "Ацтека", който наскоро беше преименуван на "Естадио Сиудад де Мексико", ще бъде отворен след реконструкция през март догодина

Марадона поискал алкохол след операцията малко преди смъртта си

Операцията е извършена от неврохирург в тази клиника и е била рутинна

ФИФА пусна първите билети за Мондиал 2026 повече от година преди старта

На 6 май 2025 г. стартира първата вълна от продажби на билети за Световното първенство по футбол 2026, което ще се проведе в САЩ, Канада и Мексико

Аржентина се прости със световен шампион от 1978

Бившият национал на Аржентина Луис Галван е починал на 77-годишна възраст в понеделник