Официално: Служебна победа за Нигерия

Официално: Служебна победа за Нигерия

След драмата на летището в Либия

Нигерия получи служебна победа с 3:0 над Либия и взе три жизненоважни точки от насрочената им квалификация за Купата на африканските нации по-рано този месец, в която те отказаха да играят, след като останаха на отдалечено либийско летище за половин ден преди мача, съобщи Ройтерс.

Дисциплинарната комисия на Африканската футболна конфедерация (CAF) присъди служебен успех в мача на Нигерия с 3:0 и това приближи отбора до  класиране за финалите през следващата година, тъй като те са начело в група D.

Нигерия води в групата с 10 точки с два оставащи мача, четири пред втория Бенин и пет пред Руанда. Либия има една точка от четири мача и е на последно място. Първите два отбора в групата се класират за финалите през 2025 г. в Мароко.

Нигерия отказа да играе мача в Бенгази на 15 октомври, изтъквайки като причина неуважително отношение от домакините при пристигането си в страната около 48 часа преди насроченото начало.

Аржентина си отдъхна: Меси не е контузен, ще играе на Мондиала

Лионел Меси предизвика сериозно безпокойство, след като бе принуден да напусне терена по време на зрелищната победа на Интер Маями с 6:4 срещу Филаделфия Юниън в мач от редовния сезон на МЛС

Всички в Аржентина на тръни заради възможна контузия на Меси

Аржентинецът напусна принудително терена в последния си мач за Интер Маями

Реал Мадрид без играчи за Испания на Мондиала

Нито един играч на Реал Мадрид не намери място в окончателния състав на Испания за предстоящия Световно първенство по футбол това лято.

Лионел Меси се контузи

Аржентинската звезда Лионел Меси напусна терена контузен в мач на клубния си тим Интер Маями, а това се случва броени дни преди началото на Световното първенство.

Иниеста става треньор в Дубай

Андрес Иниеста е на прага на нов етап в кариерата си, след като се насочва към треньорската професия.

САЩ плаши с изхвърляне участник от Мондиала

Страх от ебола тресе Щатите