Осъдиха на 7 години китайски рефери за черно тото

Осъдиха на 7 години китайски рефери за черно тото

Четирима китайски футболни съдии получиха ефективни присъди до 7 години затвор, след като бяха признати за виновни за манипулиране на мачове от местното първенство в полза на букмейкъри.

Четирима китайски футболни съдии получиха ефективни присъди до 7 години затвор, след като бяха признати за виновни за манипулиране на мачове от местното първенство в полза на букмейкъри, съобщи агенция "Синхуа", цитирана от БТА. 
 
Общо 60 футболисти, рефери, треньори и служители на клубове бяха изправени пред съда през декември след 2-годишно разследване на прокуратурата за уреждане на срещи в Китай в последните години.

Единият от осъдените Лу Дзюн беше съдия на финалите на Световното първенство по футбол през 2002 година в Япония и Република Корея. Той е признат за виновен за приемане на подкупи, за което получи присъда от 5 години и 6 месеца затвор, както и глоба от 100 хиляди юана (15900 долара).

От другите трима арбитри Хуан Цзюнцзе беше наказан най-тежко със 7 години затвор, Ван Дасюе беше лишен от свобода за 6 години, а Чжоу Вейсин - за 3 години и 6 месеца. 
ОФИЦИАЛНО: Меси отново е национал на Аржентина

Селекционерът на Аржентина – Лионел Скалони, обяви предварителния състав за световните квалификации срещу Чили и Колумбия

Роналдо все още е най-скъпоплатеният атлет в света

Петкратният носител на Златната топка Кристиано Роналдо остава най-високоплатеният спортист, според публикуваната в уебсайта на списание Forbes класация

Лионел Меси с асистенция при равенство на Интер Маями

Интер Маями и Сан Хосе завършиха 3:3

Изненада! Роналдо може да се върне в Спортинг

Нападателят на Ал Насър Кристиано Роналдо обмисля завръщането си в Спортинг Лисабон, след като договорът му със саудитския клуб изтича това лято, съобщава Calciomercato, позовавайки се на beIN Sports.

Полузащитник на Боливар е наказан заради положителен допинг тест

Рамиро Вака е сред голмайсторите в Копа Либертадорес

Анчелоти ще бъде възнагреден богато, ако направи Бразилия световен шампион

Италианският специалист ще прибира годишна заплата от 10 милиона евро.

Официално: Бразилия има нов селекционер

Анчелоти си тръгва от Реал, за да поеме "Селесао"

Кристиано Роналдо напуска Ал Насър

Бъдещето на мегазвездата Кристиано Роналдо в саудитския гранд Ал Насър виси на косъм!

Мондиал 2031 за жени ще е с 48 отбора, реши ФИФА

Решението бе взето единодушно от Съвета на ФИФА