Оскар Табарес: Специален ден за Уругвай, но класирането напред още е далеч

Оскар Табарес: Специален ден за Уругвай, но класирането напред още е далеч

"Разликата между победа и загуба е много малка, не бива да забравяме Коста Рика, чака ни труден мач с Италия"

Селекционерът на Уругвай Оскар Табарес потуши радостта в лагера на южноамериканците след победата с 2:1 над Англия и призова за максимална мобилизация преди последния мач в групата срещу Италия.

„Задачата ни да продължим напред е още далече от изпълнението си. Мачът, който ще реши всичко, е с Италия и аз знам колко ще бъде труден. Понякога губиш мачове, в които правиш всичко правилно. А сега, когато победихме, вероятно всички ще забравят за поражението от Коста Рика. Ние бяхме концентрирани и прекрасно подготвени. Но трябва да призная, че нашият съперник също изигра страхотен мач”, заяви Таабрес след срещата.

Той смята, че този успех е запушил устите на критиците, които все повтаряли, че Уругвай не може да бие силните европейски отбори.

„Някои хора говореха преди Световното първенство, че Уругвай от много отдавна не е печелил срещу европейски отбор, но ето че го направихме. Именно затова този ден е особен за нас. Тази победа ни дава повече увереност за по-нататък. И пак повтарям- класирането не може да бъде решено днес. Да победим в последните минути не е въпрос на тренировки, а по-скоро на характер. Момчетата го показаха, бориха се до край и си вярваха. Ние сме истински колектив от патриоти, футболистите обичат отбора и страната си. Срещу Италия ни чака тежък мач, но ще играем само за победа”.

Табарес специално похвали Единсон Кавани, който имаше пръст и в двата гола на Луис Суарес, но подчерта, че границата между победата и загубата е много тънка и не бива да се забравя поражението с 1:3 от Коста Рика  на старта.

„Искам специално да отлича Кавани, който изработи и двата гола. За Англия мога да кажа, че нямаха слаб момент, просто трудно намираха пътя в нашето наказателно поле. Темпото беше много добро, всичко мина като на филм. Вероятно в момента в Уругвай хората са доволни. Но не бива да забравяме, че на това ниво, между такива отбори разликата между победата и загубата е съвсем минимална. Понякога съвсем малки детайли променят хода на събитията.“ 
Допинг скандал разтърси Мондиала

8 играчи на Тунис с положителни проби

Легенда предложи Слот да поеме Нидерландия

Бившият халф на националния отбор на Нидерландия по футбол Рафаел ван дер Ваарт предложи назначаването на Арне Слот за селекционер на "оранжевите" след оставката на Роналд Куман.

Германия прекратява договора на Нагелсман, започва разговори с Клоп

Президентът Бернд Нойендорф изрази благодарност към вече бившия наставник

Ламин Ямал: Трябва да се подобряваме

Крилото на Барселона и испанския национален отбор Ламин Ямал желае той и неговите съотборници да продължат да се подобряват в хода на Световното първенство.

Лудост: Селекционерът на Южна Корея напусна страната след смъртни заплахи

Отпадането на Южна Корея още в груповата фаза на Мондиал 2026 беше прието много тежко както от футболните ръководители в страната, така и от южнокорейския народ

Ибрахимович: Съдиите бутат Роналдо, за да спечели Мондиала

Тиери Анри възмутен, че красотата на футбола се унищожава с милиметрови анализи