Панама с класика, Кордоба с цял мач (ВИДЕО)

Защитникът на Левски с пореден силен двубой за националния си отбор

Панама се наложи с 3:0 у дома над Гватемала в мач от турнира Лигата на нациите в зона КОНКАКАФ.

Защитникът на Левски Хосе Кордоба започна като титуляр и игра цял мач за победителите.

Той беше лявостоящ централен защитник в система с четирима в отбрана, като се справи отлично.

Домакините поведоха с гол на Адалберто Караскиля в 14-ата минута.

Нападателят се разписа с удар от границата на наказателното поле. Три минути след почивката Ерик Дейвис удвои. Защитникът на Ди Си Юнайтед реализира от дузпа.

При ситуацията с отсъждането на наказателния удар Николас Самоя от състава на Гватемала беше изгонен. Крайния резултат оформи резервата Абдиел Аярса в 90-ата минута на мача.

Така Панама вече е лидер в своята група с 10 точки – 3 победи и реми, а на второ място е Тринидат и Тобаго с 9 пункта след загуба от Кюрасао с 3:5.

В групата са общо 6 отбора, като първите два играят плейофите срещу лидерите от другите групи.