Почетино дебютира с победа начело на САЩ

Почетино дебютира с победа начело на САЩ

САЩ би Панама с 2:0

Маурисио Почетино направи успешен дебют начело на националния отбор по футбол на САЩ, който спечели с 2:0 срещу Панама в контрола среща в събота. Бившият треньор на Челси бе назначен на поста през миналия месец на мястото на Грег Берхалтер, който претърпя провал на Копа Америка. 

Американците не започнаха добре и трудно намираха пространства в половината на панамците, като най-доброто положение бе пропиляно от Кристиан Пулишич. Нападателят получи топката в наказателното поле и стреля, но ударът бе блокиран от вратаря Орландо Москера. 

Пулишич и неговите съотборници обаче влязоха в ритъм през втората част. Четири минути след началото той подаде на Юнус Муса и халфът на Милан реализира гол за 1:0, а вратарят Матю Търнър съхрани крехкия аванс на САЩ със спасявания срещу Йоел Барсенас и Хосе Родригес.  

Резервата Рикардо Пепи пък се разписа в добавеното време на срещата за крайното 2:0 в полза на САЩ, чийто следващ мач е срещу Мексико в Гуадалахара във вторник. 

Иран иска да играе в Мексико, а не в САЩ на Мондиала

Иран предложи да премести мачовете си от Световното първенство по футбол през това лято да не играе на територията на САЩ, а само в Мексико във връзка с войната в Близкия Изток.

Никой не може да изключи Иран от Мондиал 2026

Това написаха от националния тим на Иран по футбол

Окончателно: Дейвис пропуска мачовете на Канада срещу Исландия и Тунис

Националният oтбор на Канада по футбол получи неочакван удар по пътя на подготовката си за Световното първенство, след като стана ясно, че голямата им звезда Алфонсо Дейвис ще пропусне мачовете през март с Исландия и Тунис, съобщи селекционерът Джеси Марш

Тръмп: Иран не е добре дошъл на Световното

Президентът на САЩ промени позицията си

Финалисима ще бъде в Мадрид

Големият мач Финалисима между световния шампион Аржентина и европейският първенец Испания ще се играе на стадион “Сантиаго Бернабеу” в Мадрид, пише вестник “Marca”

Стоичков откри програма на ФИФА в Атина

Легендата на българския и световен футбол Христо Стоичков прекара няколко дни в Атина, където участва в откриването на програмата на ФИФА "Футбол за училища", създадена в партньорство с Гръцката футболна федерация, Министерството на образованието, вероизповеданията и спорта и Генералния секретариат по спорта