Пореден расистки скандал застигна Марио Балотели

Пореден расистки скандал застигна Марио Балотели
Източник: БГНЕС

Цветнокожият нападател е бил оприличаван на маймуна от противниковата публика

Бившият италиански национал и все още активен нападател Марио Балотели заяви, че е бил обиден на расистка основа, докато е играл за представителя на втора лига на ОАЕ Ал-Итифак по време на мач срещу Дубай Сити в сряда.

35-годишният футболист, който преди това е защитавал цветовете Манчестър Сити, Ливърпул, Милан и Интер Милано, се присъедини към Ал-Итифак миналия месец след престой в италианския Дженоа.

„Днес, по време на мач, бях многократно расистки обиден. Многократно ми казваха: „Уууу, ууу, яж банан. Няма абсолютно никакво място за расизъм във футбола или в обществото. Този вид поведение не може да бъде нормално, извинено или игнорирано. Говоря, за да „привлека вниманието – не само за себе си, но и за всеки играч, който е бил подложен на това. Стига толкова“, написа Балотели в Instagram след загубата с 0:2.

Ал-Итифак и Дубай Сити не отговориха веднага на искане за коментар.

Балотели, който е говорил открито за няколко случая на расизъм през кариерата си, заяви, че не е очаквал да се сблъска с проблема в ОАЕ.

„Винаги съм осъждал всички прояви на расизъм, но не го очаквах тук. Надявам се да бъдат взети сериозни мерки, за да се предотврати това да се случи отново“, добави той.

Винисиус помоли за прошка след провала на Мондиал 2026

“Чувството на вина е огромно”, сподели една от звездите на Бразилия

Приключи ли кариерата на Садио Мане за националния отбор?

Все повече източници посочват подобна развръзка около бъдещето на капитана на Сенегал

Мароко е на път към красиво футболно бъдеще

Това заяви селекционерът Мохамед Уахби след отпадането от Франция на Мондиал 2026

Удар за Англия: Куанса изгоря до финала

Бранителят на Англия Джарел Куанса ще бъде наказан за два мача след червения му картон срещу Мексико в осминафиналната фаза от Мондиал 2026

Пулишич се завръща при Милан с тежка контузия

Нападателят на Милан Кристиан Пулишич е с костно натъртване и микрофрактура в пищяла на десния си крак след последния си мач на Мондиал 2026, съобщава The Athetic

Неймар се отказва от футбола

Очаква се това да стане факт до края на годината