Португалия обърна Русия за титлата на европейското по футзал (ВИДЕО)

Португалия обърна Русия за титлата на европейското по футзал (ВИДЕО)

С бронзовите медали се окичи тимът на Испания

Португалия защити европейската си титла по футзал. Иберийците постигнаха впечатляващ обрат от 0:2 до 4:2 срещу Русия във финала в Амстердам.

Двубоят имаше две лица. През първото полувреме Русия доминираше и поведе с два чисти гола. Резултатът беше открит от Антон Соколов в 10-ата минута, след като получи топката пред чуждото наказателно поле и нанесе удар, като топката мина под ръката на португалския вратар.

Минута по-късно Соколов се озова в неприятна ситуация, след като беше повален на терена от португалски играчи с типичен за хокея на лед прийом, но се възстанови и продължи игра. В 13-ата минута Русия удвои аванса си с попадение на Андрей Афанасиев.

В самия край на първото полувреме португалците върнаха интригата в мача с гол на Томаш Паку и така всичко остана за решаване след паузата. В 27-ата минута равенството беше възстановено от Андре Коелю, като вина за гола имаше и руския вратар.

В 32-ата минута Коелю оформи своя дубъл и изведе португалците напред за първи път в мача. Руснаците опитаха всичко по силите си да възстановят равенството, но вместо това получиха четвърти гол в края, когато Пани се разписа на празна врата.

С бронзовите медали се отличи тимът на Испания, който победи в малкия финал Украйна с 4:1.

Официално: Жорже Жезус стана треньор на Роналдо

Португалецът ще води още един от грандовете в страната

Палмър за Тръмп на награждаването за Световното клубно: Бях объркан (ВИДЕО)

„Знаех, че ще бъде на мача, но не знаех, че ще бъде на подиума…“

Загубата не ни отнема невероятния сезон, смята капитанът на ПСЖ Маркиньос

Капитанът на Пари Сен Жермен Маркиньос се опита да успокои съотборниците си след загубения финал от Челси (0:3) на Световното клубно първенство. 

Избраха Коул Палмър за №1 на световното клубно първенство

Коул Палмър бе избран на най-добър футболист на Световното клубно първенство, след като завърши турнира с три гола и две асистенции.

Жоао Педро: В ПСЖ не умеят да губят

Нападателят на Челси Жоао Педро коментира спречкването с треньора на парижани Луис Енрике след финала на Световното клубно първенство срещу ПСЖ (3:0).

Енцо Мареска: Подготвяхме се за победа, но не съм очаквал такъв резултат

Мениджърът на Челси Енцо Мареска призна след категоричната победа над Пари Сен Жермен с 3:0 на финала на Световното клубно първенство, че не е очаквал такъв резултат.

Луис Енрике: Челси бяха по-добри от нас, заслужиха победата и трофея

Челси игра много добре и напълно заслужава трофея. Това мнение изрази треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике след загубата на тима му срещу лондонския отбор с 0:3.

Грозна сцена: Луис Енрике удари шамар на Жоао Педро

Изключително неприятни сцени се разиграха след края на мача между Челси и ПСЖ от финала на Световното клубно първенство, спечелен от "сините от Лондон" с категоричното 3:0.

За историята: Челси отново е световен клубен шампион (ВИДЕО)

„Сините“ с класика над европървенеца ПСЖ, Палмър блести с 2 гола и асистенция