Премиерът на Испания прие световните шампионки

Премиерът на Испания прие световните шампионки

Вижте подробности

Световните шампионки от Испания бяха приети от премиера но страната Педро Санчес на церемония в Мадрид днес.

Премиерът каза, че играчите са пример за подражание, особено за младите момичета в страната.

"Испания се гордее с вас. Това ще бъде векът на жените и истинското равенство", каза той, цитиран от ДПА.

Санчес добави, че има "все още много да се направи" по отношение на правата на жените, "но сме на прав път".

Имаше полемика около отбора на Испания преди турнира след спор за методите на треньора. След това президентът на Испанската футболна федерация Луис Рабиалес беше принуден да се извини, след като целуна една от звездите на отбора Джени Ермосо по устните по време на награждаването за трофея в Сидни в неделя.

Испания победи Англия с 1:0 на финала за първата си световна титла при жените. Всички състезателки от отбора ще бъдат наградени със специален златен медал за заслуги в спорта, съобщи още премиерът.

Приемът в испанския кралски дворец в Мадрид е насрочен чак на 19 септември, съобщават медиите в страната.

След като кацнаха в Мадрид от Австралия, най-добрият играч на Световното първенство Айтана Бонмати и съотборничките й пътуваха с открит автобус през испанската столица късно в понеделник. Те отпразнуваха триумфа си на Световното първенство с хиляди хора, които танцуваха и пееха по улиците.

"Тази титла принадлежи на вас“, каза защитникът Ивана Андрес на аплодиращите фенове, докато купонът продължи дълго през нощта.

Скалони повика дебютант в състава на Аржентина

За мачовете с Венецуела и Еквадор

Неймар: Изпитвам изключителен срам

Неймар прие много тежко загубата на Сантос с 0:6 от Васко да Гама в мач от 20-ия кръг на бразилския елит.

Бразилският вратар Фабио изравни рекорд на Питър Шилтън

По брой изиграни мачове в професионалния футбол

Меси се завърна с гол и асистенция при победа на Интер Маями

Отборът на аржентинската звезда се наложи над ЛА Галакси2

Ал Насър представи Кингсли Коман

Французинът подписа за три години

Потвърдено: Кристиано Роналдо ще пътува до Индия

За мач от Азиатската Шампионска лига, определен като "исторически"

Напускащият Дарвин Нунес се врече на Ливърпул

"Ливърпул ще бъде част от мен завинаги", написа уругваецът Дарвин Нунес след обявяването на трансфера му в саудитиския футболен клуб Ал Хилал. Той прекара три години в Ливърпул, в които отбеляза 40 гола и стана шампион на Англия.

Румениге подкрепи Световното клубно

Бившият изпълнителен директор на Байерн Мюнхен Карл-Хайнц Румениге подкрепи Световното клубно първенство и заяви, че високите заплати на играчите са една от причините, поради които клубовете трябва да участват в подобни събития.

Ал Насър и Роналдо със срамна загуба в контрола

Отборът загуби от втородивизионни испанци