Решено е: Бразилия уволнява Доривал Жуниор днес

Решено е: Бразилия уволнява Доривал Жуниор днес
Източник: БГНЕС

Бразилската футболна федерация е взела окончателно решение да уволни селекционера на националния отбора Доривал Жуниор

Новината ще бъде съобщена на треньора по-късно днес на среща между него и президента на федерацията Едналдо Родригес. Ще бъдат обсъдени и подробностите около предстоящата раздяла, но решението е взето и няма шанс Доривал Жуниор да продължи да води отбора. Това става само два дни след тежката загуба на Бразилия с 1:4 от Аржентина в Буенос Айрес.

Доривал застана на поста на 10 януари 2024. Той води отбора в 16 мача, в които записа седем победи, шест равенства и три загуби. Проблемите се видяха още по време на Копа Америка, където Бразилия отпадна на 1/4-финалите, и станаха още по-явни в световните квалификации.

Все още не е ясно кой ще го наследи на поста. Голямата цел си остава Карло Анчелото, но Жорже Жезус и Абел Ферейра също са варианти.

Фламенго се класира за финала на Междуконтиненталната купа на ФИФА

Ще спори с ПСЖ за трофея

Анчелоти чупи рекорди с Бразилия

Италианецът може да стане най-скъпоплатеният селекционер

ФИФА получи 5 млн. заявки за билети за Мондиал 2026

Огромен интерес, въпреки високите цени

Високите цени не спират феновете за Мондиал 26

Цените на билетите са скочили пет пъти от последното световно

Хаос и разочарование в Индия заради Меси, фенове чупят седалки (ВИДЕО)

Аржентинецът останал само 20 минути пред публиката

Феновете възмутени от цените на билетите за Мондиал 2026

Европейската асоциация на футболните фенове (FSE) призова ФИФА незабавно да спре продажбата на билети за националните отбори за Световното първенство догодина, обвинявайки ръководния орган, че налага „изнудващи“ цени на билетите, които рискуват да изключат обикновените фенове от турнира

Норвегия ще празнува Мондиал 2026 с бира в ръка

Министър-председателят на Норвегия Йонас Гар Стьоре обеща да намери начин феновете да могат да консумират алкохол по време на късните мачове на националния отбор на Световното първенство по футбол догодина.

Инфантино бе обвинен за нарушаване на правилата на ФИФА

Причината е свързана с Доналд Тръмп

Бивша звезда във ВЛ се завърна в националния си отбор

Край на двугодишната пауза за Уилфред Заха