Ривър Плейт чака над 50 млн. от трансфера на Енцо Фернандес

Ривър Плейт чака над 50 млн. от трансфера на Енцо Фернандес

Челси купува халфът от Бенфика за почти 130 млн. евро

Ривър Плейт ще получи 51 милиона евро в случай на трансфер на полузащитника на Бенфика и на националния отбор на Аржентина по футбол Енцо Фернандес в Челси, съобщи Radio Continental. 21-годишният халф е близо до преминаване в лондонския тим срещу 127 милиона евро.

Аржентинският клуб ще вземе 33 милиона евро по правилото за солидарност за изграждането на играча. Също така при евентуална продажба родният отбор на футболиста ще получи 18 милиона евро от Бенфика.

Фернандес е възпитаник на Ривър Плейт. На Световното първенство през 2022 г. аржентинският халф спечели световната титла и беше признат за най-добрия млад играч на турнира. Ако трансферът му се осъществи, той ще бъде 6-ият най-скъп в историята на футбола.

Полузащитникът има 25 мача за Бенфика през този сезон във всички турнири, като отбеляза три гола и направи пет асистенции. 

Бензема пред раздяла с вицешампиона на Саудитска Арабия

Французинът е нежелан от треньора на тима

Кристиано Роналдо намекна за отказване: Това може да е последната ми година

Кристиано Роналдо, една от най-големите легенди на световния футбол, хвърли истинска бомба с изявлението си, че може би е дошло време да се сбогува с играта

Голям пробвал за Меси и Интер Маями

"Чаплите" загубиха тежко от Нешвил

Швейцарски национал пред трансфер в САЩ

Атланта Юнайтед е близо до финализирането на трансфера на нападателя Бреел Емболо от френския Рен, съобщи изданието The Athletic.

Инфантино задейства плана за Мондиал с 64 отбора

Президентът на ФИФА Джани Инфантино продължава да подкрепя възможността броят на участниците на световните първенства да бъде увеличен до 64, твърди The Times

Разкриха цялата грозна истина за смъртта на Марадона

Делото за кончината на Диего Марадона навлезе в драматична фаза след ключови съдебни разкрития, уличаващи лекуващия го медицински екип в престъпна небрежност.