Роналдо пак вкара, Ал-Насър продължава за Кралската купа (ВИДЕО)

Отборът на португалеца победи с 5:2 Ал-Шабаб

Ал-Насър стана третият отбор, който намери място на 1/2-финалите на Кралска купа на шампионите в Саудитска Арабия. Местният гранд спечели с категоричното 5:2 гостуването си на Ал-Шабаб и така подпечата билета си за следващата фаза.

Още от самото начало мачът не тръгна добре за домакините, след като Яник Ферейра Караско пропусна дузпа в 15-ата минута.

Само две по-късно Ал-Насър откри резултата. Секо Фофана се разписа, довкарвайко избита от вратаря топка.

Ал-Шабаб все пак успя да изравни в 24-тата минута след гол с глава на Карлос Жуниор след центриране от корнер.Четири по-късно Ал-Насър отново излезе напред след светкавична контраатака, завършена от Садио Мане.

В 45-ата минута Абдулрахман Гариб направи резултата 1:3 след асистенция на Марсело Брозович.

В 74-тата минута и Кристиано Роналдо заби поредния си гол, оформайки крайното 1:4. Той бе изведен по прекрасен начин от Отавио в наказателното поле и останал очи в очи с вратаря лесно стреля във вратата.В 90-ата минута домакините направиха загубата си малко по-почетна с гол на Хатан Бахбри за 2:4, но дълбоко в добавеното време Мохамед Маран оформи крайното 2:5.

С този успех Ал-Насър е на 1/2-финал в турнира, където ще се изправи срещу състава на Ал Халеей.