Съдия поиска фланелка от Меси, наказаха го

Съдия поиска фланелка от Меси, наказаха го

Интер Маями победи Канзас Сити с 1:0 в първия двубой от първия кръг на Шампионската лига на КОНКАКАФ

Футболната конфедерация на Северна, Централна Америка и Карибите (КОНКАКАФ) санкционира рефера Марко Ортис за това, че е поискал фланелка от нападателя на Интер Маями и осемкратен носител на "Златна топка" Лионел Меси след мач, съобщи ESPN.

Интер Маями победи Канзас Сити с 1:0 в първия двубой от първия кръг на Шампионската лига на КОНКАКАФ преди ден. След края на срещата главният съдия Ортис се приближи до Меси и му поиска екипа. От организацията не разкриват какви дисциплинарни мерки са взети срещу рефера.

"КОНКАКАФ е наясно със случката между съдията Марко Ортис и Лионел Меси непосредствено след последния съдийски сигнал на вчерашния мач за Шампионската купа между Канзас и Интер Маями. Разследването на КОНКАКАФ разкри, че реферът се е обърнал към играча, за да поиска фланелка за член на семейството си. Поведението на съдията не е в съответствие с кодекса за поведение на длъжностните лица в мачовете на конфедерацията. Реферът призна грешката си, извини се за инцидента и прие взетите мерки от страна на КОНКАКАФ", съобщиха от организацията.

Шампионската лига на КОНКАКАФ ще се проведе от 4 февруари до 1 юни. Настоящият шампион е мексиканският клуб Пачука, който няма да може да защитава титлата, тъй като не се класира за турнира. Победителят ще участва в Междуконтиненталната купа през 2025-а и Световното клубно първенство 2029 година. 

 

Снимка: БГНЕС

Съдията, който ФИФА изхвърли, а УЕФА прибра призова реферите да мечтаят

Сомалийският съдия Омар Артан призова амбициозните съдии „никога да не спират да мечтаят“ преди да сътвори история като първия неевропеец, съдия на Суперкупата на Европа в сряда в Залцбург.

УЕФА, КОНКАКАФ и Азиатската футболна конфедерация призоваха за независима проверка на Джани Инфантино

Европейската футболна асоциация (УЕФА), Конфедерацията на футбола в Северна, Централна  Америка и страните от Карибския басейн (КОНКАКАФ) и Азиатската футболна конфедерация (АФК) призоваха за провеждане на независима проверка на президента на ФИФА Джани Инфантино, който предложи да се продадат част от правата на Световното първенство на честни инвеститори. Това се съобщава в открито писмо на трите организации, което бе публикувано на сайта на УЕФА и е цитирано от ТАСС.

Неймар се събира с Меси и компания в Интер (Маями)

Бивш съотборник на бразилеца сподели тези виждания

Меси се прибра в Аржентина за погребението на баща си

Нападателят пропусна мача с Монтерей

В Аржентина: Почина бащата на Лео Меси

Хорхе Меси си отиде на 68-годишна възраст, съобщава вестник "Infobae"

Футболната федерация на Република Корея отговори на обвиненията, че е плащала за сексуални забавления на съдии

Вижте какво съобщиха от КФА