Сампаоли: Негативното отношение унищожава Меси

Сампаоли: Негативното отношение унищожава Меси

В главата му е опрян пистолет, който може да гръмне, допълни треньорът

Селекционерът на Аржентина Хорхе Сампаоли използва красноречива метафора, за определи точно състоянието, в което се намира голямата звезда на тима му Лионел Меси няколко месеца преди световното първенство в Русия.
 
Според 58-годишният специалист евентуално лошо представяне в надпреварата, би се отразило изключително зле на психиката на десетката на Барселона.
 
"В главата на Меси е опрян пистолет, който носи името Мондиал 2018. Ако не спечели световното, то спусъкът ще бъде дръпнат и куршумът ще го убие", коментира Сампаоли.
 
"Това, което знам е, че негативното отношение във футбола, унищожава Меси. Осъзнавам, че съм треньор на най-добрия играч в историята. Той е най-добрият в света в последните 10 години", сподели още наставникът на "гаучосите".
 
Във вторник Меси и компания ще се изправят срещу тима на Испания в контрола.
 
Доскоро участието на футболиста на Барселона бе под въпрос, но в неделя той тренира с групата и това обнадежди треньорския щаб на аржентинците.

 

ПСЖ унижи Реал Мадрид с 4:0, ще спори с Челси за трофея (ВИДЕО)

Европейският клубен шампион отново показа, че е най-силният отбор към момента и не остави шанс на "белия балет"

Доналд Тръмп ще посети финала на Световното клубно първенство по футбол

Американският президент Доналд Тръмп ще бъде сред зрителите на финала на Световното клубно първенство по футбол, което се провежда в САЩ.

Транспортни неволи за Реал М, "белите" отмениха пресконференцията

Реал Мадрид преживя особено бурен ден.

Треньорът на Флуминензе: Друго щеше да е, ако дузпата беше останала

Старши треньорът на бразиския Флуминензе Ренато Гаучо бе видимо разочарован след поражението с 0:2 на полуфиналите на Световното клубно първенство по футбол в САЩ от Челси.

Мареска: Правим фантастичен сезон

Мениджърът на Челси Енцо Мареска определи сезона на тима като "фантастичен", след като "сините" победиха с 2:0 Флуминензе и се класираха за финала на Световното клубно първенство по футбол в САЩ.

Синът на Карло Анчелоти е новият треньор на Ботафого

Ботафого назначи Давиде Анчелоти, син на старши треньора на Бразилия Карло Анчелоти, за нов мениджър, обявиха от бразилския клуб

Челси е на финал, чака ПСЖ или Реал (ВИДЕО)

Новата звезда на "сините" блесна с 2 гола

Отлично предложение за финал на Челси

"Сините" излизат срещу Флуминензе на Световното клубно

Мареска: Тук сме, за да играем финал

Мениджърът на Челси Енцо Мареска говори преди 1/2-финала на Световното клубно първенство срещу Флуминензе