Сантос е на финал на световното клубно първенство (видео+снимки)

Сантос е на финал на световното клубно първенство (видео+снимки)

Отборът на Сантос е първият финалист на световното клубно първенство, след като в ½ финален сблъсък победи японския Кашива (Рейсол) с 3:1

Отборът на Сантос е първият финалист на световното клубно първенство, след като в ½ финален сблъсък победи японския Кашива (Рейсол) с 3:1.


Носителят на Копа Либертадорес доминираше през по-голямата част от мача и показа защо предварително беше считан за фаворит в срещата.
 
Добри впечатления обаче остави и японския състав, като на няколко пъти беше близо до връщане на интригата.
 
Най-активни в тима на Сантос бяха звездите на тима- Неймар и Борхес, които тормозеха непрестанно бранителите на противника.
 
След равностойно начало на мача, резултатът беше открит в 19 минута от Неймар, който преодоля защитата на Кашива и не остави шансове на вратаря Сугено.

 
Пет минути след това Сантос нанесе своя удар и удвои. Този път голмайстор беше Борхес, който получи отличен пас от Дурвал, и от границата на наказателното поле вкара за 2:0.


 
До края на първото полувреме двата тима не успяха да отбележат нови попадения, като отборът на Кашива опита да намали резултата на стадиона в Токио, но пропуски направиха Вагнер и Танака.
 
Вторите 45 минути започнаха обещаващо за домакините, които намалиха пасива си в 54 минута.
 
Вагнер изпълни корнер, топката попадна в Сакай, който с глава от 6-7 метра вкара за 1:2.

 
Радостта на японците обаче трая кратко. Девет минути след това, след отлично изпълнение на пряк свободен удар от страна на Данило, резултатът стана 1:3. Защитникът, с прецизно изпълнение покрай стената, прати топката наспасяемо във вратата на Сугено.
 
До края на срещата Кашива се опита да намали, но липсата на късмет и точните отигравания в отбрана на бразицлите попречиха това да се случи.

 
По този начин Сантос ще играе на финал, като съперник на бразилския тим ще бъде победителят от другата ½ финална двойка- Барселона и катарският Ал Сад, които играят утре.
Никой не може да изключи Иран от Мондиал 2026

Това написаха от националния тим на Иран по футбол

Окончателно: Дейвис пропуска мачовете на Канада срещу Исландия и Тунис

Националният oтбор на Канада по футбол получи неочакван удар по пътя на подготовката си за Световното първенство, след като стана ясно, че голямата им звезда Алфонсо Дейвис ще пропусне мачовете през март с Исландия и Тунис, съобщи селекционерът Джеси Марш

Тръмп: Иран не е добре дошъл на Световното

Президентът на САЩ промени позицията си

Финалисима ще бъде в Мадрид

Големият мач Финалисима между световния шампион Аржентина и европейският първенец Испания ще се играе на стадион “Сантиаго Бернабеу” в Мадрид, пише вестник “Marca”

Стоичков откри програма на ФИФА в Атина

Легендата на българския и световен футбол Христо Стоичков прекара няколко дни в Атина, където участва в откриването на програмата на ФИФА "Футбол за училища", създадена в партньорство с Гръцката футболна федерация, Министерството на образованието, вероизповеданията и спорта и Генералния секретариат по спорта

Бока Хуниорс ще разширява "Ла Бонбонера" до 80 000 места

Аржентинският футболен гигант Бока Хуниорс представи днес проект за разширяване на стадиона си „Ла Бомбонера", който е на стойност между 50 и 60 милиона американски долара и трябва да увеличи капацитета до 80 хиляди места