Сантос с информация за поредната контузия на Неймар

Сантос с информация за поредната контузия на Неймар
Източник: БГНЕС

Бразилецът се контузи при победата над Атлетико Минейро

Сантос коментира ситуацията с нападателя Неймар, който се контузи в мача от 4-ия кръг на бразилското първенство срещу Атлетико Минейро (2:0). 33-годишният бразилец беше заменен в 34-ата минута, той напусна терена разплакан.

„Играчът премина преглед, в резултат на който беше открита нова травма, този път в полумембранозния мускул. Неймар вече започна лечение. Ако говорим за предишната травма, нямаше рецидив. В същото време спортистът ще работи върху укрепването на мускулите, за да избегне нови травми. Ако е необходимо, ще бъдат предприети нови подходи за рехабилитация, за да се постигне оптималната времева рамка за завръщане на терена“, се казва в изявление на клуба.

Неймар се завърна в Сантос през зимния трансферен прозорец. Преди това той игра за Ал Хилал. Общо 33-годишният нападател записа 11 мача във всички турнири през сезон 2024/25, като отбеляза 3 гола и направи 3 асистенции.

Замалек стана шампион на Египет по футбол за 15-и път в своята история

Замалек осигури 15-ата си титла във Висшата лига по футбол на Египет, след като победи Керамика Клеопатра с 1:0, съвземайки се от скорошното поражение във финала на Купата на африканските конфедерации след дузпи.

Неймар получи контузия

Нападателят на Сантос Неймар получи контузия на прасеца, съобщиха бразилските медии.

Антони: Тъжно е, че няма да съм на още едно Световно

Бразилецът съжали, че не е получил повиквателна за Мондиал 2026

Марсело беше много щастлив, че Неймар отива на Мондиала

Легендата на Реал Мадрид и Бразилия - Марсело, остана доволен от избора на Карло Анчелоти за Мондиал 2026 и най-вече включването на Неймар

Индзаги напуска Ал-Хилал след само един сезон?

Старши треньорът на Ал-Хилал Симоне Индзаги ще напусне отбора след последния мач от първенството на Саудитска Арабия през сезон 2025/2026, съобщава Tuttomercatoweb

Бразилия е в еуфория: Неймар ще играе на Мондиал 2026

Бившият нападател на Лудогорец Игор Тиаго също е в състава на “Селесао”