Саудитска Арабия става основен спонсор на ФИФА

Саудитска Арабия става основен спонсор на ФИФА

Прочетете подробности

Петролната компания "Aramco", собственост на Саудитска Арабия, скоро трябва да стане основен спонсор на Световната футболна федерация (ФИФА). От договора ФИФА ще печели по 84 милиона долара годишно.

Някои източници цитират Aramco като "най-печелившата компания в света", която ще спонсорира ФИФА през следващите 10 години.

Това спонсорство вероятно ще съвпадне с 2034 г., когато Саудитска Арабия ще бъде домакин на Световната купа. След оттеглянето на Австралия, Саудитска Арабия е единственият кандидат за домакин на това Световно първенство.

Американският вестник "Times" пише, че преговорите между "Aramco" и ФИФА са на финалната права.

Така саудитците ще изместят "Виза" и "Кока-Кола", които години наред имат монопол върху рекламата на продуктите си на най-големите футболни състезания.

Ново правило за жълтия картон на Мондиал 2026

ФИФА обмисля въвеждането на ново правило за изчистване на жълтите картони на Световното първенство в Северна Америка през лятото, съобщава агенция Ройтерс.

Синът на Зидан и вратар на Алжир с тежка контузия

Вратарят на Гранада и националния отбор по футбол на Алжир Люка Зидан получи сътресение на мозъка и фрактура на челюстта при победата с 4:2 над Алмерия в 37-ия кръг на испанската втора дивизия.

ФИФА планира да въведе ново правило за жълтите картони на Световното първенство

Международната футболна централа ФИФА планира да въведе ново правило за изчистване на жълтите картони на Световното първенство в Северна Америка през лятото, съобщава агенция Ройтерс.

Неймар не тренира със Сантос

От клуба обясниха отсъствието на нападателя

В Алжир хвалят Бурас

Халфът на Левски в плановете за национална селекция

50 дни преди старта Мондиал 2026 е един голям проблем

Някои билети достигат цени от над 1000 долара