Сериозна охрана за първия мач в Либия от две години

Сериозна охрана за първия мач в Либия от две години

Около 300 войници и полицаи се грижиха за реда по време на мача между националните отбори на Либия и Демократична република Конго

Около 300 войници и полицаи се грижиха за реда по време на мача между националните отбори на Либия и Демократична република Конго, завършил 0:0. Това беше и първа среща по футбол за либийски отбор- клубен или национален, от почти две години на либийска земя след революцията, свалила диктатора Муамар Кадафи. Срещата беше част от Световните квалификации в зона Африка. 

До този момент в последните две години Либия играеше домакинските си мачове в Мали, Египет и Тунис. До момента ФИФА беше наложила забрана в Либия да се играят мачове. Феновете отпразнуваха завръщането на футбола в страната с постоянно веещи се национални флагове и фойерверки. Около 30 хиляди души се стекоха на стадиона, за да окуражават националния отбор, а на трибуните беше и премиерът на страната Али Зейдан. 

"Ние не победихме, но мачът е много важен. Защото международният футбол се върна в нашата страна, коментира един от феновете. В група т на квалификациите в Африка Либия има 6 точки от 4 мача и заема 2-о място в групата, след Камерун, също с 6 и мач по-малко.

Роналдо с две опции за следващ отбор

Суперзвездата на Португалия Кристиано Роналдо обмисля бъдещето си и има два „сериозни варианта“ след края на сезона в Саудитската професионална лига

Мигел Анхел Русо поема Бока Хуниорс

Специалистът ще изкара трети период в отбора от Буенос Айрес след 2007 и 2021 година

Карло Анчелоти обеща Бразилия отново да печели трофеи

Досегашният треньор на Реал Мадрид ще направи дебют за отбора в световните квалификации срещу Еквадор и Парагвай в началото на юни

Историческо: В Саудитска Арабия падна забраната за алкохол преди Мондиал 2034

Саудитска Арабия предприема историческа стъпка, като обяви, че от 2026 г. ще разреши ограничена продажба и консумация на алкохол в 600 туристически зони

Световният ден на футбола е днес

Ден, в който за пореден път си напомняме, че футболът насърчава сътрудничеството и сближава хората

Ал Хилал предлага близо 30 милиона евро на сезон на Симоне Индзаги

Ще се изкуши ли специалистът?

Роналдо подсилва мароканци за Световното клубно?

Кристиано Роналдо може сензационно да напусне Ал Насър преди изтичането на договора си, за да се присъедини към мароканския гранд Уидад Казабланка за предстоящото Световно клубно първенство, което стартира на 13 юни.

Инфантино: Кристиано Роналдо може да играе на Световното клубно

Президентът на ФИФА Джани Инфантино потвърди, че има възможност Кристиано Роналдо да участва на Световното клубно първенство

Реал: Гордеем се, че се радвахме на треньор като Анчелоти

Ръководството на Реал Мадрид обяви официално, че клубът се разделя с Карло Анчелоти. С италианеца е постигнато споразумение за прекратяването на неговия договор като треньор на отбора.