Шампионът Нигерия не успя да се класира на финалите за Купата на Африка

Отборът на Стивън Кеши направи 2:2 с ЮАР в последния мач от Група А и шокиращо няма да играе на финалите през януари

Шампионът на Африка Нигерия сдаде титлата предсрочно след шокиращо отпадане в квалификациите за Купата на африканските нации през 2015 година. Тази вечер „суперолите” направиха 2:2 у дома срещу ЮАР и останаха трети в Група А, което е недостатъчно за класиране напред.

Как се стигна до сгромолясването на континенталния шампион? Преди мача Нигерия и Конго имаха равен брой точки – по 7, а лидерът ЮАР имаше 11 със сигурно място на финалите в Екваториална Гвинея.

Два гола на нападателя на Борнемут Токело Рантие дадоха шокиращ аванс на „Бафана бафана”.

Соне Алуко намали в 68-ата минута на 1:2 и даде надежда на публиката на стадиона. Червен картон на играч на ЮАР даде допълнителен тласък на нигерийците.

В 11-те минути добавено време Алуко успя да изравни за 2:2, но това се оказа недостатъчно, защото по същото време Конго победи Судан с 1:0 като гост с попадение на Нганга и така Нигерия остана на трето място.

По регламент за финалите на Купата на Африка се класират двата първи отбора от всяка група плюс най-добрият трети.

Нигерийците завършиха трети в Група А с 8 точки, но в Група D ДР Конго финишира с 9 и така отборът на Стивън Кеши отпадна още в квалификациите.
ОФИЦИАЛНО: Футболът вече има световен ден