Скука и 0:0 между Парагвай и Еквадор (видео)

Скука и 0:0 между Парагвай и Еквадор (видео)

След мъките на Бразилия срещу Венецуела и другите два отбора в група "B" на Копа Америка не намериха пътя към мрежата

Парагвай и Еквадор изиграха скучно нулево реми и по този начин всички тимове от група “B” на турнира Копа Америка имат по 1 точка и нито един допуснат или отбелязан гол. Двата отбора последваха примера на Бразилия и Венецуела, които играха преди тях и не направиха нищо запомнящо се на терена.

Парагвай имаше леко предимство в мача, но не можа да го материализира след няколко много добри прояви на вратаря на Еквадор Марсело Елигаса. Първият шанс в мача дойде в 12-та минута и беше за „гуараните” – Марсело Естигарибия проби на скорост по левия фланг, стигна почти до аут линията и върна добре в наказателното поле към Едгар Барето, но неговият мощен шут бе избит в корнер от Елигаса.

В 18-та звездата на немския шампион Борусия Дортмунд Лукас Бариос намери отлично Нестор Отригоса на задната греда, но ударът отблизо на халфа бе спасен с вещина от стража на еквадорците. От своя страна Кристиян Бенитес пропусна най-чистото положение за гол през първото полувреме. Бившият нападател на Бирмингам излъга цели трима защитници, излезе сам срещу вратаря на Парагвай Хусто Вияр, но вместо да го разстреля, реши да го заобикаля и топката му бе избита от краката.

През втората част положението на стадиона в Санта Фе не се промени и двата тима продължиха да играят много предпазливо с повече мисъл за защитата, отколкото за отбелязване на гол. Роке Санта Крус пусна прецизен пас към Естигарибия в 55-та минута, но шутът на крилото отлетя далеч встрани от вратата в аут. 8 минути по-късно ролите се размениха – Естигарибия направи хубав рейд отляво, центрира за Санта Крус, но ударът му с глава отново бе отразен от Елигаса.

До края Парагвай повече търсеше победния гол, но усилията на „гуараните” не дадоха резултат. След нулевите равенства в мачовете от първия кръг в група „B” всичко остава както преди началото на турнира.

В следващите мачове Парагвай се изправя в решителен сблъсък с носителя на трофея Бразилия, а Еквадор ще срещне Венцуела в търсене на първа победа в тазгодишната надпревара на най-престижния футболен турнир на Южна Америка. 
ФИФА пусна първите билети за Мондиал 2026 повече от година преди старта

На 6 май 2025 г. стартира първата вълна от продажби на билети за Световното първенство по футбол 2026, което ще се проведе в САЩ, Канада и Мексико

Аржентина се прости със световен шампион от 1978

Бившият национал на Аржентина Луис Галван е починал на 77-годишна възраст в понеделник

Меси и Суарес бележат за победа на Интер Маями

Лионел Меси и Луис Суарес се разписаха, а Интер Маями записа победа с 4:1 в домакинството си на Ню Йорк Ред Булс от 11-ия кръг на МЛС на САЩ и Канада.

Ал Ахли грабна азиатската Шампионска лига (ВИДЕО)

Роберто Фирмино с две асистенции на финала

Божидар Краев с гол при победа на Уестърн Сидни Уондърърс (ВИДЕО)

Българският национал се разписа при успеха над Макартър

Официално: Ал Хилал уволни Жорже Жезус

След загубата в Азиатската Шампионска лига

Интер Маями и Меси отпаднаха от Шампионската лига на КОНКАКАФ

Интер Маями отпадна от Шампионската купа на КОНКАКАФ, след като загуби с 1:3 реванша от полуфинала срещу Ванкувър Уайткапс.

Бразилия обмисля да играе в червено на Мондиал 2026

Според специализирания сайт Footy Headlines резервният екип на националния отбор на Бразилия по футбол на Световното първенство през 2026 ще бъде червен

Ал-Хилал стартира преговори за Виктор Осимен

Договорът му включва клауза за освобождаване от 75 милиона евро