Стоичков сред тримата най-добри треньори в ЮАР

Стоичков сред тримата най-добри треньори в ЮАР

Легендата на българския футбол, Христо Стоичков, бе избран за подгласник на обявения за Треньор на годината в ЮАР - Гевин Хънт, съобщава сайтът allafrica.com.

Легендата на българския футбол, Христо Стоичков, бе избран за подгласник на обявения за Треньор на годината в ЮАР - Гевин Хънт, съобщава сайтът allafrica.com.

Хънт бе начело на състава на Суперспорт Юнайтед, който стана шампион на страната, като това бе трета поредна титла на ЮАР, която отборът печели. Победителят получи награда от 75 хиляди ранда.

Веднага след него се нарежда Стоичков, който през изминалия сезон ръководеше тима на Мамелъди Съндаунс и малко не му достигна да стане шампион. Той до последно преследваше шампиона Суперспорт, но допусна загуба от Йомо Космос в предпоследния кръг и остана на второто място.

Трети в класацията за най-добър старши теньор във Висшата лига на ЮАР се нарежда наставникът на Енген Сантос - Боебе Соломонс.

За футболист на годината логично бе избран играч на шампионите - Морган Гулд, след сериозна конкуренция от страна на дуото от Мамелъди Съндаунс - Катлего Мфела и Елиас Пелембе.

Христо Стоичков напусна Мамелъди Съндаунс през месец март, след като води отбора само една година. В 30 мача за първенство, Камата изведе тима си до 16 победи, осем равенства и шест загуби. 
Меси: Гуардиола е съвършен, той е най-добрият от всички

Капитанът на Аржентина Лионел Меси сподели очакванията си за предстоящото Световно първенство броени дни преди жребия за груповата фаза на турнира.

На Дарвин Нунес вече му е писнало в Саудитска Арабия

Уругвайският нападател Дарвин Нунес е изразил твърдо намерение да напусне преждевременно саудитския Ал-Хилал

Фламенго е новият шампион на Бразилия!

Фламенго е новият шампион на Бразилия, след като грандът от Рио де Жанейро победи Сеара с 1:0 у дома и е недостижим на върха кръг преди края

Мексико ще играе с Португалия на реновирания “Ацтека”

Контролата ще бъде два месеца и половина преди началото на Мондиал 2026

Аржентински национал иска нова световна титла

Аржентинският национал Енцо Фернандес заяви, че всички в тима вече мислят за предстоящото Световно първенство по футбол през 2026 година, а като отборът на Аржентина ще се опита да защити титлата, която спечели през 2022-а в Катар.

Тръмп ще тегли жребия за Световното пъвенство

Американският президент на САЩ Доналд Тръмп е потвърдил, че ще присъства при тегленето на жребия за Световното първенство по футбол следващото лято, което ще се проведе в САЩ, Мексико и Канада.

Търсят детайли около новия съдебен процес за смъртта на Марадона

В Аржентина ще се проведе днес предварително изслушване, за да се уточнят детайлите около новия съдебен процес за смъртта на Диего Марадона, предаде АФП.

Анчелоти предупреди Винисиус

Иска го напълно здрав

ФИФА ще разкрие актуализираната програма за Мондиал 2026

В пряко глобално излъчване 24 часа след жребия