Световният шампион с Испания пое националките на Мароко

Световният шампион с Испания пое националките на Мароко

Прочетете подробности

Световният шампион с испанския национален отбор по футбол за жени Хорхе Вилда пое Мароко, съобщава агенция ДПА. Той се раздели със световните шампионки покрай скандала с президента на федерацията Луис Рубиалес.

Самият Вилда също е противоречива фигура. Голям брой бивши националки на страната отказаха да пътуват за световното първенство именно заради него, след което треньорът застана на страната на Рубиалес във вихъра на скандала. Той дори бе възнаграден с нов договор след световната купа.

Мароко също игра на турнира и дори стигна до елиминациите, побеждавайки Република Корея и Колумбия. Отборът отпадна срещу Франция и селекционерът Рейналд Педрос бе освободен.

"Кралската футболна федерация на Мароко подписа договор с г-н Вилда, който ще води занапред националния отбор по футбол за жени. Той ще замени на поста Рейналд Педрос, чийто договор изтече. Благодарни сме му за работата, която свърши с отбора", съобщават от федерацията.

Байерн Мюнхен унизи Оукланд Сити с 10:0 на Световното клубно (ВИДЕО)

Баварците нанизаха шест гола още преди почивката, Мусиала със светкавичен хеттрик

Бивш треньор в ЦСКА ще работи в най-стария клуб в Австрия

„Очаквам с нетърпение това предизвикателство"

Мексико пречупи Пинеда и Домениканска република на старта на "Голд Къп"

Нападателят на Берое влезе в края

Бивши играчи на Лудогорец част от клубния Мондиал

Круз и Нонато част от турнира в САЩ

Защитник на Бока Хуниорс получи извънредно виза за САЩ

Аиртон Коща ще може да играе на Световното клубно първенство

Спалети става треньор на Кристиано Роналдо

Ал-Насър води преговори с бившия треньор на италианския национален отбор Лучано Спалети.

Ще блести ли Меси на Световното клубно първенство?

Аржентинецът играе в откриващия мач

ФИФА на практика подарява билети за Световното клубно първенство

ФИФА е изправена пред провал заради нищожния към този момент интерес за Световното клубно първенство

Инфантино: Световното клубно е нова ера за футбола

Джани Инфантино е убеден, че започващото Световно клубно първенство "отваря нова ера във футбола"