Толука с 10-а титла в Мексико

Толука с 10-а титла в Мексико

Отборът на Толука спечели мексиканския футболен шампионат "Клаусура" след победа с 4:3 с дузпи над Сантос

Отборът на Толука спечели мексиканския футболен шампионат "Клаусура" след победа с 4:3 с дузпи над Сантос. Финалната среща-реванш завърши 0:0 и след 2:2 в първия двубой в Тореон в сряда победителят трябваше да бъде определен след изпълнения на 11-метрови наказателни удари. Вратарят на домакините Алфредо Талавера спаси изстрела на Фернандо Арсе при шестите изпълнения от бялата точка и донесе десетата титла на Толука, който се изравни по този показател с Америка.

Рекордьор по трофеи с 11 остана Чивас Гуадалахара. Сантос имаше две възможности да стигне до титлата при дузпите, но Матиас Вуосо и Карлос Моралес шутираха край вратата.

Това е третата титла за треньора на Толука Хосе Мануел Де Ла Торе след предишните му успехи с Толука в шампионата "Апертура" през 2008 година и с Чивас в "Апертура 2006". "Не знам какво да кажа. Това, което се случи, е неописуемо. Сантос беше изключителен конкурент. Сега обаче е време за празненства и планове за следващия сезон", заяви Де Ла Торе.
Скалони повика дебютант в състава на Аржентина

За мачовете с Венецуела и Еквадор

Неймар: Изпитвам изключителен срам

Неймар прие много тежко загубата на Сантос с 0:6 от Васко да Гама в мач от 20-ия кръг на бразилския елит.

Бразилският вратар Фабио изравни рекорд на Питър Шилтън

По брой изиграни мачове в професионалния футбол

Меси се завърна с гол и асистенция при победа на Интер Маями

Отборът на аржентинската звезда се наложи над ЛА Галакси2

Ал Насър представи Кингсли Коман

Французинът подписа за три години

Потвърдено: Кристиано Роналдо ще пътува до Индия

За мач от Азиатската Шампионска лига, определен като "исторически"

Напускащият Дарвин Нунес се врече на Ливърпул

"Ливърпул ще бъде част от мен завинаги", написа уругваецът Дарвин Нунес след обявяването на трансфера му в саудитиския футболен клуб Ал Хилал. Той прекара три години в Ливърпул, в които отбеляза 40 гола и стана шампион на Англия.

Румениге подкрепи Световното клубно

Бившият изпълнителен директор на Байерн Мюнхен Карл-Хайнц Румениге подкрепи Световното клубно първенство и заяви, че високите заплати на играчите са една от причините, поради които клубовете трябва да участват в подобни събития.

Ал Насър и Роналдо със срамна загуба в контрола

Отборът загуби от втородивизионни испанци