Топката за Купата на африканските нации пак ще мъчи вратарите (видео)

Топката за Купата на африканските нации пак ще мъчи вратарите (видео)

Целта при разработката на “Комоекуа” е кълбото да пасва най-добре при силен удар.

Всички мачове на турнира за Купата на африканските нации ще бъдат играни с най-новата топка на “Адидас” - “Комоекуа”. Кълбото е кръстено на река Комо, която минава през страните-домакини на турнира Екваториална Гвинея и Габон.

За трети път турнирът ще се играе със специално разработена за него топка след “Вава Аба” през 2008 г. и “Джабулани Ангола” през 2010 г.

В “Комоекуа” са използвани цветовете от африканската култура и са вплетени националните знамена на домакините. Технологията е подобна на “Танго 12” - топката за “Евро 2012”.

Очаква се “Комоекуа” да измъчи вратарите на турнира. Целта при разработката е да пасва най-добре при силен удар.

През 2010 г. вратарят на Нигерия Винсънт Ениема разкритикува “Джабулани” с думите: “Никога не може да познаеш траекторията й”.

Напускащият Дарвин Нунес се врече на Ливърпул

"Ливърпул ще бъде част от мен завинаги", написа уругваецът Дарвин Нунес след обявяването на трансфера му в саудитиския футболен клуб Ал Хилал. Той прекара три години в Ливърпул, в които отбеляза 40 гола и стана шампион на Англия.

Румениге подкрепи Световното клубно

Бившият изпълнителен директор на Байерн Мюнхен Карл-Хайнц Румениге подкрепи Световното клубно първенство и заяви, че високите заплати на играчите са една от причините, поради които клубовете трябва да участват в подобни събития.

Ал Насър и Роналдо със срамна загуба в контрола

Отборът загуби от втородивизионни испанци

Коринтианс изгони президента си, чака го дело за кражба и пране на пари

Президентът на футболния Коринтианс Аугусто Мело, който е заподозрян в кражба и пране на пари от правосъдието в страната, бе освободен от функциите си след гласуване на Общото събрание на клуба от Сао Пауло, предаде АФП.

Меси пропуска мача с Орландо

Старши треньорът на Интер Маями Хавиер Масчерано заяви, че нападателят Лионел Меси няма да играе в мача от 26-ия кръг на Мейджър Лиг Сокър с Орландо. Двубоят ще се проведе на 11 август.

Ал Ахли взе халф на Щутгарт

Отборът от Саудитска Арабия Ал Ахли подписа договор с френския атакуващ халф Енцо Мийо от Щутгарт, обявиха двата клуба.

Алекс Колев с две асистенции в Китай

Бившият нападател на Левски Александър Колев подаде и за двете попадения при победата на Нантонг Жиюн с 2:0 като гост на Чонкинг Тонглънлон.

Кристиано Роналдо шокира: Златната топка е фиктивна

Петкратният носител на "Златната топка" Кристиано Роналдо, който в момента е футболист на саудитския Ал-Насър, обяви, че тази награда е фиктивна

И Кинглси Коман поема към Саудитска Арабия

Ал Насър започва преговори с Байерн