УЕФА с мераци към парите на богатите клубове

УЕФА с мераци към парите на богатите клубове

Въвеждат данък лукс?

Президентът на УЕФА Александър Чеферин заяви, че е необходимо да се прекрати практиката богатите клубове да купуват най-добрите футболисти.
 
По думите на словенеца, възстановяването на баланса и конкуренцията в европейския клубен футбол е първостепенна задача за мандата му.
 
Чеферин добави, че започва дискусия за спиране на финансовите злоупотреби във футбола, за таван на заплатите на играчите, както и за лимитиране на комисионните, които получават футболните агенти.
 
В УЕФА обмислят и въвеждане на данък лукс, според който клубовете ще плащат глоби при превишаване на определен бюджет за фонд заплата. Получените средства ще бъдат преразпределяни по социални програми.
 
"Може да въведем данък лукс, може да ограничим кредитите и броя на картотекираните футболисти в клубовете. Ще обсъдим всички тези мерки на ежегодното заседание на Съвета за професионални стратегии към УЕФА", каза Чеферин в интервю за "Telegraph".

 

Масчерано отсече: Меси е най-добрият в историята

Старши треньорът на Интер Маями Хавиер Масчерано похвали представянето на Лионел Меси след победата с 2:1 над Ню Инглънд Революшън в редовния сезон на МЛС

 Тибо Куртоа: Тежка загуба, но и възможност за поука

Вратарят на Реал Мадрид Тибо Куртоа призна, че той и неговите съотборници не са се представили добре при поражението от Пари Сен Жермен с 0:4 на полуфиналите на Световното клубно първенство в САЩ.

Меси с два гола и рекод

С два гола на аржентинската звезда Лионел Меси Интер Маями победи Ню Инглънд Революшън с 2:1 в мач от редовния сезон на Мейджър Лийг Сокър (МЛС).

Алонсо: Реал Мадрид ще започне следващия сезон от нулата

Реал Мадрид ще започне следващия сезон от нулата, заяви старши треньорът Шаби Алонсо, след като тактическата му промяна се обърна срещу тима при загубата с 0:4 от Пари Сен Жермен на полуфинала на Световното клубно първенство в САЩ.

Луис Енрике хвали Дембеле, надява се да го има за финала

Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике се надява да разчита на нападателя Усман Дембеле за финала на Световното клубно първенство в неделя срещу Челси след убедителната победа с 4:0 над Реал Мадрид на полуфиналите снощи.

ПСЖ унижи Реал Мадрид с 4:0, ще спори с Челси за трофея (ВИДЕО)

Европейският клубен шампион отново показа, че е най-силният отбор към момента и не остави шанс на "белия балет"

Доналд Тръмп ще посети финала на Световното клубно първенство по футбол

Американският президент Доналд Тръмп ще бъде сред зрителите на финала на Световното клубно първенство по футбол, което се провежда в САЩ.

Транспортни неволи за Реал М, "белите" отмениха пресконференцията

Реал Мадрид преживя особено бурен ден.

Треньорът на Флуминензе: Друго щеше да е, ако дузпата беше останала

Старши треньорът на бразиския Флуминензе Ренато Гаучо бе видимо разочарован след поражението с 0:2 на полуфиналите на Световното клубно първенство по футбол в САЩ от Челси.