Универсидад де Чили разгроми Годой Крус с 5:1

Универсидад де Чили разгроми Годой Крус с 5:1

Бразилецът Жуниор Фернандес заби хеттрик в мрежата на аржентинците

 

Жуниор Фернандес отбеляза хеттрик при победата на Универсидад де Чили с 5:1 като домакин над Годой Крус (Аржентина) в мач от група 8 на турнира за Копа Либертадорес.

Бразилецът се разписа в 29-та, 45-та и 72-та минута на мача. Густаво Лоренцети и Анхело Енрикес добавиха по едно попадение за Универсидад де Чили. Леонардо Сигнали вкара почетния гол за гостите в 53-та минута.

Универсидад де Чили и Годой Крус имат по три точки актив след два мача. Атлетико Насионал от Колумбия е лидер в групата с 6 точки.

В група 7 Велес Сарсфийлд (Аржентина) победи мексиканския Чивас Гуадалахара с 3:0 и продължава без загуба.

За аржентинския тим Федерико Инсуа вкара два късни гола, а Мауро Оболо откри резултата в 68-та минута. Велес е начело в класирането с шест точки от два мача, а Чивас има само една точка актив.

 

Германия прекратява договора на Нагелсман, започва разговори с Клоп

Президентът Бернд Нойендорф изрази благодарност към вече бившия наставник

Ламин Ямал: Трябва да се подобряваме

Крилото на Барселона и испанския национален отбор Ламин Ямал желае той и неговите съотборници да продължат да се подобряват в хода на Световното първенство.

Лудост: Селекционерът на Южна Корея напусна страната след смъртни заплахи

Отпадането на Южна Корея още в груповата фаза на Мондиал 2026 беше прието много тежко както от футболните ръководители в страната, така и от южнокорейския народ

Ибрахимович: Съдиите бутат Роналдо, за да спечели Мондиала

Тиери Анри възмутен, че красотата на футбола се унищожава с милиметрови анализи

ФИФА: Голът на Хърватия беше отменен правилно

Световната футболна федерация (ФИФА) излезе с официално становище, че отмяната на гола за Хърватия в края на мача срещу Португалия от 1/16-финалите на Световното първенство е била коректна

Рамош: Винаги съм тук, ако ни трябва гол

Португалският национал Гонсало Рамош се забавляваше с ролята си в националния отбор след победното попадение срещу Хърватия в последните секунди на срещата