Уругвай изхвърли Бразилия от Копа Америка (ВИДЕО)

Уругвай изхвърли Бразилия от Копа Америка (ВИДЕО)

След 0:0 в редовното време и дузпи

Уругвай елиминира Бразилия с 4:2 при дузпите след 0:0 в редовното време в последния четвъртфинал на Копа Америка - футболното първенство на Южна Америка, макар и от 74-ата минута да игра с човек по-малко.

Едер Милитао и Дъглаш Луиш пропуснаха от 11-те метра за "селесао", като в първия случай уругвайският вратар Серхио Рочет спаси изстрела на защитника на Реал Мадрид, а халфът на английския отбор Астън Вила улучи градата.

За "небесносините" точни бяха Валверде, Бентанкур, Де Араскаета и Угарте, като пропуск направи Хосе Мануел Хименес. За Бразилия Андреас Перейра и Габриел Мартинели не сбъркаха при дузпите, които се изпълниха веднага след края на редовното време на стадион "Аледжънт" в Лас Вегас, Невада.

В 74-ата минута директен червен картон получи Наитан Нандес от Уругвай. "Урусите", водени от аржентинския селекционер Марсело Биелса, ще срещнат на полуфинала в сряда срещу четвъртък по българско време Колумбия, разгромила по-рано тази нощ Панама с 5:0.

В Глендейл, щата Аризона, точни за колумбийците бяха Джон Кордоба (8), Хамес Родригес от дузпа (15), Луис Диас (41), Ричард Риос (70) и Мигел Борха, също от дузпа (90+4). За Панама цял мач игра доскорошният защитник на Левски Хосе Кордоба, преминал в английския Норич. 

След отпадането на Бразилия пътят на Аржентина към нова титла на Копа Америка изглежда открит. Според букмейкъра 8888.bg вероятността за триумф на "гаучосите" вече е 55,2 процента. Шансовете на Уругвай за трофея са 26,7%, а тези на Колумбия 22,2%. Абсолютен аутсайдер сред полуфиналистите е Канада с 3,7 процента. 

Колумбия

Мексико пречупи Пинеда и Домениканска република на старта на "Голд Къп"

Нападателят на Берое влезе в края

Бивши играчи на Лудогорец част от клубния Мондиал

Круз и Нонато част от турнира в САЩ

Защитник на Бока Хуниорс получи извънредно виза за САЩ

Аиртон Коща ще може да играе на Световното клубно първенство

Спалети става треньор на Кристиано Роналдо

Ал-Насър води преговори с бившия треньор на италианския национален отбор Лучано Спалети.

Ще блести ли Меси на Световното клубно първенство?

Аржентинецът играе в откриващия мач

ФИФА на практика подарява билети за Световното клубно първенство

ФИФА е изправена пред провал заради нищожния към този момент интерес за Световното клубно първенство

Инфантино: Световното клубно е нова ера за футбола

Джани Инфантино е убеден, че започващото Световно клубно първенство "отваря нова ера във футбола"

Футболист заплашен със съд за ксенофобска обида

Бразилската полиция препоръча да бъде повдигнато обвинение на парагвайския футболист на Сао Пауло Дамиан Бобадия заради ксенофобска обида

Нова революция в съдийството по време на Световното клубно

Съдиите на мачовете от Световното клубно първенство ще бъдат оборудвани за първи път с камери, които ще бъдат закрепени за екипите им и ще показват още една гледна точка за зрителите.