В Аржентина: Лудогорец иска защитник на Ривър Плейт

В Аржентина: Лудогорец иска защитник на Ривър Плейт

Индепендиенте също се пробва за 23-годишния бек

Българският шампион Лудогорец (Разград) има сериозен интерес към десния бранител Алекс Виго, който е собственост на aржентинския Ривър Плейт, съобщава tntsports.com.ar.

Футболистът играе като преотстъпен за Индепендиенте, но в Ривър са получили официална оферта за наем плюс опция за закупуване.

Но тъй като в Аржентина много често играчите струват повече отколкото клубовете там могат да платят, 75 процента от правата му се дължат от Ривър Плейт, а останалите 25 на сто са в Колон (Санта Фе).

В Ривър Плейт се радват на варианта да изкарат пари от техен играч, но проблем идва от Индепендиенте.

За да стане сделката трябва да бъде развален наема, според който те ползват футболиста.

Това означава, че и в Авелянеда ще искат пари като неустойка. Въпросът е кой ще ги плаща – дали Лудогорец ще даде и на този отбор определена сума, или Ривър ще им приспаднат от трансферната стойност.

Алекс Виго пристигна в Индепендиенте в началото на календарната 2022-а година, като до момента е записал 28 мача и е вкарал 1 гол – при поражението с 1:2 от Дефенса и Хустисия.

23-годишният Алекс Виго започва да играе футбол на 9 години в школа, свързана с университет в град Санта Фе.

Веднага е забелязан от скаутите на местния гранд Колон, който го взима и му дава шанса да дебютира в професионалния футбол през 2019-а година. Колон си запазва и 25 процента от правата на футболиста след премиването му в Ривър.

Хари Кейн: Тези мачове са специални

Хари Кейн не скри емоциите си след като отбеляза първия гол за Байерн Мюнхен в драматичната победа с 2:1 над аржентинския гранд Бока Хуниорс

Джаксън се извини за червения картон срещу Фламенго

Николас Джаксън се извини на феновете на Челси и на всички, свързани с клуба, след като създаде сериозни проблеми на своя тим

Тунизийци елиминираха Лос Анджелис ФК от клубния мондиал

Есперанс победи Лос Анджелис ФК с 1:0 в мач от Група „D“ на Световното клубно първенство и по този начин го елиминира от битката за продължаване към фазата на елиминациите

Байерн Мюнхен матира Бока с 2:1 и се класира за елиминациите

Баварците изиграха пореден силен мач и събра шест точки от два мача

Градушка от небето и от голове: Бенфика не пожали Оукланд с 6:0 в Орландо (ВИДЕО)

Второто полувреме на мача се забави с близо два часа заради буря във Флорида

КОШМАР ЗА ЧЕЛСИ! Падна 1:3 от Фламенго (ВИДЕО)

"Сините' играха с 10 души над 30 минути

Атлетико (Мадрид) може да привлече бразилски нападател

Юри Алберто от Коринтианс е желан също от Рома и Евертън

Най-стилният треньор в света Сегундо Кастийо бе уволнен от Барселона Гуаякил

Слабите резултати доведоха до раздялата с треньора

Прекъснаха Бенфика - Оукланд Сити заради градушка

Буря удари Орландо и не позволи на второто полувреме да започне