В Бразилия отрекоха за контакти с Пеп Гуардиола

В Бразилия отрекоха за контакти с Пеп Гуардиола

Слуховете са, че Селесао са искали испанеца за треньор преди да подпишат с Доривал Жуниор

Бразилската футболна конфедерация (КБФ) отрече слуховете за водени преговори с Пеп Гуардиола. По-рано беше съобщено, че представители на централата искат да поканят мениджъра на Манчестър Сити на поста селекционер на петкратните световни шампиони и са му се обадили няколко пъти през тази година.

ESPN опровергава тези информации. Твърди се, че от КБФ са се поинтересували от назначението на испанеца точно преди да подпишат договор с настоящия старши треньор на "селесао" Доривал Жуниор. Последните контакти с Гуардиола вероятно са били през 2022 година.

Президентът на организацията Еналдо Родригес също отрича информация за скорошни преговори.

"Той е един от най-великите треньори на света, но не сме имали никакъв контакт с него. Сътрудничим си с треньорския щаб на Доривал Жуниор и сме доволни. Той има договор до 2026 година. Всичко зависи от него", коментира Родригес.

ФИФА обмисля наказание за играчи, които крият устата си с фланелката

Светът на футбола може би е на прага на нова дисциплинарна промяна

Инфантино: Няма място за расизъм в нашия спорт

Президентът на ФИФА Джани Инфантино също взе отношение относно расисткия скандал по време на мача Бенфика – Реал Мадрид (0:1) снощи в Шампионската лига

Изгонен от Левски си намери отбор

Бразилецът ще играе в родината си

Бивш халф на Лудогорец подписа с бразилски гранд

Бившият футболист на Лудогорец Каули Оливейра премина в бразилския гранд Сао Пауло, където ще играе под наем до края на сезона срещу 3 милиона бразилски реала

Марин Петков с първа асистенция в Саудитска Арабия, но Ал Таавун загуби (ВИДЕО)

Бившият футболист на Левски - Марин Петков, се отчете с първата си асистенция за новия си клуб Ал Таавун в Саудитска Арабия

Пореден расистки скандал застигна Марио Балотели

Цветнокожият нападател е бил оприличаван на маймуна от противниковата публика