В сблъсъка на големите Аржентина победи Бразилия (ВИДЕО)

Гаучосите вкараха един гол на Маракана

Световният шампион Аржентина победи с 1:0 като гост Бразилия на митичния стадион „Маракана” в Рио де Жанейро. Футболните титани се срещнаха  в мач от 6-ия кръг на квалификациите за Мондиал 2026 в зона КОНМЕБОЛ.

За Бразилия това беше първа домакинска загуба в световна квалификация в историята.

Голът отбеляза Николас Отаменди в 63-ата минута. Централният защитник на "гаучосите" беше точен с глава след центриране на Джовани Ло Селсо от корнер.

Бразилия завърши с човек по-малко, след като резервата Жоелинтон получи директен червен картон в 81-ата минута. Съставът на Фернандо Динис позволи да бъде надхитрен от гостите, които много рядко атакуваха, но се възползваха от статично положение пред вратата на Алисон.

Началото на срещата се забави с половин час заради бой между бразилската полиция и аржентински фенове по трибуните. Играчите на двата тима се опитаха да успокоят обстановката, след което Меси и съотборниците му се прибраха в съблекалнята. Последваха разговори между делегата на мача и щаба на Аржентина. В крайна сметка, органите на реда овладяха ситуацията и гостите се завърнаха на терена.

В следващия кръг от квалификациите Бразилия ще посрещне Еквадор, но преди това ще гостува на Англия в контрола. Аржентина ще продължи битката за място на Мондиал 2026 с домакинство на Чили.