Велес и Либертад достигнаха 1/4 финалите на Копа Либертадорес

Велес и Либертад достигнаха 1/4 финалите на Копа Либертадорес

Велес отстрани Алтетико Насионал, а Либертад прати у дома мексиканци

Аржентинският Велес Сарсфийлд и парагвайският Либертад станаха първите два отбора, които се класираха за четвъртфиналите на турнира Копа Либертадорес. Велес отива в следващата фаза след 1:1 на собствен терен с колумбийския Атлетико Насионал и общ резултат 2:1. Парагвайците пък биха с 2:0 у дома Крус Асул (Мексико) след 1:1 в първата среща.

Аугусто Фернандес даде аванс на Велес в 53-ата минута, след като довкара топката, отбила се от гредата след удара на Алехандро Кабрал. Луис Москера изравни за 1:1 в 70-ата минута след чудесно изпълнен свободен удар от 20 метра. Топката се отби в горната греда преди да премине голлинията, но колумбийците нямаха сили за нов гол, който да ги класира напред. В следващия етап Велес ще играе срещу победителя от мача Боливар (Боливия)- Сантос (Бразилия).

Либертад вкара два напълно идентични гола за успеха над мексиканците от Крус Асул. Хосе Нунес откри резултата в 10-ата минута с удар с глава, засичайки центриране от фаул. Виктор Касерес покачи на 2:0 в 50-ата минута, като също изпрати топката в мрежата с глава след центриране от фаул. В следващата фаза Либертад ще играе срещу победителя от двойката Депортиво Кито (Еквадор) и Универсидад де Чиле (Чили).


Турнир Копа Либертадорес, осминафинали- втори срещи:
Велес Сарсфийлд (Аржентина) - Атлетико Насионал (Колумбия) 1:1
Велес Сарсфийлд се класира за четвъртфиналите с общ резултат 2:1

Либертад (Парагвай) - Крус Асул (Мексико) 2:0
Либертад се класира за четвъртфиналите с общ резултат 3:1

Неймар преподписва със Сантос

Въпреки че завръщането на Неймар в Сантос не отговаря напълно на очакванията му, звездата е в напреднала фаза на разговори за удължаване на настоящия си договор

ОФИЦИАЛНО: Меси отново е национал на Аржентина

Селекционерът на Аржентина – Лионел Скалони, обяви предварителния състав за световните квалификации срещу Чили и Колумбия

Роналдо все още е най-скъпоплатеният атлет в света

Петкратният носител на Златната топка Кристиано Роналдо остава най-високоплатеният спортист, според публикуваната в уебсайта на списание Forbes класация

Лионел Меси с асистенция при равенство на Интер Маями

Интер Маями и Сан Хосе завършиха 3:3

Изненада! Роналдо може да се върне в Спортинг

Нападателят на Ал Насър Кристиано Роналдо обмисля завръщането си в Спортинг Лисабон, след като договорът му със саудитския клуб изтича това лято, съобщава Calciomercato, позовавайки се на beIN Sports.

Полузащитник на Боливар е наказан заради положителен допинг тест

Рамиро Вака е сред голмайсторите в Копа Либертадорес

Анчелоти ще бъде възнагреден богато, ако направи Бразилия световен шампион

Италианският специалист ще прибира годишна заплата от 10 милиона евро.

Официално: Бразилия има нов селекционер

Анчелоти си тръгва от Реал, за да поеме "Селесао"

Кристиано Роналдо напуска Ал Насър

Бъдещето на мегазвездата Кристиано Роналдо в саудитския гранд Ал Насър виси на косъм!