Витанов ще играе с №34 в Китай

Витанов ще играе с №34 в Китай

Новият му отбор е единствен в Суперлигата без загуба

Българският полузащитник Петър Витанов получава фланелката с номер 34 в новия си китайски отбор Тянцзин Тайгър, съобщи китайската информационна агенция СИНА.

Витанов беше посрещнат изключително топло снощи на летището в Пекин както от клуба, така и от феновете.

Старши треньорът Ю Генуей заяви, че Витанов в първия ден ще тренира с треньора по физическа подготовка и на втория ще се включи наравно с отбора.

Но със сигурност той няма да играе в неделя при гостуването на Чжъчжан.

Българинът ще бъде в групата, ще пътува с тима, за да се адаптира по-лесно, да усети атмосферата.

Дори може да седне и на пейката, но със сигурност няма да играе. Официалното му представяне и пресконференцията обаче са планирани за утре.

"Тъй като са изминали около 50 дни от последното участие на Витанов в официален мач, за него освен възможно най-бързо интегриране в новата група, запознаване с треньорите, съотборниците и разбиране на тактиката на отбора, той се нуждае и от подобряване на фитнес-състоянието", допълни треньорът.

Интересното е, че Тянцзин Тайгър е единственият отбор в Китайската Суперлига, който все още няма поражение след 16 изиграни мача.

Тимът заема 5-о място в класирането с 28 точки, събрани от 6 победи и 10 равенства. Целта пред тима е да се класира в клубните турнири на Азия за следващия сезон.

Носителят на Копа Либертадорес съкруши домакините от Сиатъл

Бившият играч на Лудогорец Руан Секо остана неизползвана резерва

Байерн Мюнхен унизи Оукланд Сити с 10:0 на Световното клубно (ВИДЕО)

Баварците нанизаха шест гола още преди почивката, Мусиала със светкавичен хеттрик

Бивш треньор в ЦСКА ще работи в най-стария клуб в Австрия

„Очаквам с нетърпение това предизвикателство"

Мексико пречупи Пинеда и Домениканска република на старта на "Голд Къп"

Нападателят на Берое влезе в края

Бивши играчи на Лудогорец част от клубния Мондиал

Круз и Нонато част от турнира в САЩ

Защитник на Бока Хуниорс получи извънредно виза за САЩ

Аиртон Коща ще може да играе на Световното клубно първенство

Спалети става треньор на Кристиано Роналдо

Ал-Насър води преговори с бившия треньор на италианския национален отбор Лучано Спалети.

Ще блести ли Меси на Световното клубно първенство?

Аржентинецът играе в откриващия мач

ФИФА на практика подарява билети за Световното клубно първенство

ФИФА е изправена пред провал заради нищожния към този момент интерес за Световното клубно първенство