Япония на четвъртфинал за Купата на Азия (ВИДЕО)

Четирикратният шампион отстрани Бахрейн

Четирикратният шампион Япония се класира без особени трудности за четвъртфинал в турнира за Купата на Азия, след като отстрани Бахрейн с 3:1.

Головете за победителите на стадион "Ал Тумамa" вкараха Рицу Доан, Такефуса Кубо и Айясе Уеда.

Треньорът на Бахрейн Хуан Анотнио Пици се опитваше да излекува стари рани, след като воденият от него състав на Саудитска Арабия загуби от Япония на същия етап през 2019-а.

Но отборът на Хаджиме Мориясу показа впечатляващо представяне и рядко изглеждаше обезпокоен срещу страната от Персийския залив.

Япония откри резултата в 31-ата минута, когато Сейя Майкума стреля от далече, топката се отби в гредата и изглеждаше недостижима за вратаря Ибрахим. При добавката най-добре се ориентира Доан, който я вкара от лесна позиция за 1:0.

Малко след началото на второто полувреме японците удвоиха преднината си и с малко късмет.

След множество рикошети топката стигна до Кубо, който се обърна и стреля, за да прати топката във вратата.

Първоначално беше маркирана засада, но прегледът със системата ВАР показа, че попадението е редовно.

Бахрейн намали преднината на 1:2 в средата на второто полувреме.

След изпълнение на корнер Сайед Бакер стреля с глава, вратарят Зион Сузуки отби топката нагоре, при падането обаче се сблъска със съотборника си Уеда и от тях топката се отклони и влезе във вратата.

Но Уеда изкупи вината си за автогола, след като вкара за 3:1. Той завърши атака от дясно, като преди това надбяга трима защитници на Бахрейн и прати токата под плонжа на вратаря Ибрахим.

Япония ще срещне победителя от мача Иран – Сирия на четвъртфинал в турнира за Купата на Азия.