Ясни са съперниците на Реал и Фламенго за Световното клубно първенство (ВИДЕО)

Ясни са съперниците на Реал и Фламенго за Световното клубно първенство (ВИДЕО)

Ал Хилал и Ал Ахли са на 1/2-финалите

Азиатският шампион Ал Хилал ще играе срещу бразилския Фламенго на полуфинал на Световното клубно първенство по футбол. Това стана възможно, след като тимът успя да изравни в края в двубой си срещу мароканския Уидад Казабланка и вкара мача в продължения, които завършиха без попадения. При дузпите тимът от Саудитска Арабия успя да  се наложи с 5:3.

Мусаб Ал Джуваир реализира победната дузпа, след като мароканският национал Яхия Атиа-Ала препусна първия удар за африканския шампион.

Мароканският Уидад бе повел в резултата с ранно попадение след почивката на Аюб Ел Амлуд, но Ал Хилал изравни от дузпа в четвъртата минута на добавеното време, реализирана от Махомед Кано. При нарушението бе изгонен капитанът на Уидад Яхия Жабран за втори жълт картон. Ал Хилал ще играе срещу Фламенго във вторник в Танжер.

Във втория полуфинал Реал Мадрид ще се срещне с египетския Ал Ахли в сряда в Рабат. Ал Ахли заслужи тази чест, като се наложи над американския Сиатъл Саундръс с 1:0. Единственото попадение вкара Афша в 88-ата минута, когато двата отбора вече се готвеха за продълженията.

Сиатъл - Ал Ахли 0:1

Уидад (Мароко) - Ал Хилал (Сауди Арабия} 3:5(1:1) след дузпи

Скалони повика дебютант в състава на Аржентина

За мачовете с Венецуела и Еквадор

Неймар: Изпитвам изключителен срам

Неймар прие много тежко загубата на Сантос с 0:6 от Васко да Гама в мач от 20-ия кръг на бразилския елит.

Бразилският вратар Фабио изравни рекорд на Питър Шилтън

По брой изиграни мачове в професионалния футбол

Меси се завърна с гол и асистенция при победа на Интер Маями

Отборът на аржентинската звезда се наложи над ЛА Галакси2

Ал Насър представи Кингсли Коман

Французинът подписа за три години

Потвърдено: Кристиано Роналдо ще пътува до Индия

За мач от Азиатската Шампионска лига, определен като "исторически"

Напускащият Дарвин Нунес се врече на Ливърпул

"Ливърпул ще бъде част от мен завинаги", написа уругваецът Дарвин Нунес след обявяването на трансфера му в саудитиския футболен клуб Ал Хилал. Той прекара три години в Ливърпул, в които отбеляза 40 гола и стана шампион на Англия.

Румениге подкрепи Световното клубно

Бившият изпълнителен директор на Байерн Мюнхен Карл-Хайнц Румениге подкрепи Световното клубно първенство и заяви, че високите заплати на играчите са една от причините, поради които клубовете трябва да участват в подобни събития.

Ал Насър и Роналдо със срамна загуба в контрола

Отборът загуби от втородивизионни испанци