Застреляха футболен бос след загуба

Застреляха футболен бос след загуба

Колумбийският втородивизионен клуб Тигрес обяви новината

Колумбийският втородивизионен клуб Тигрес обяви, че президентът му Едгар Паес е бил смъртоносно прострелян след загубата на тима с 2:3 от Атлетико де Кали в събота вечерта, съобщава агенция Ройтерс.

Според съобщения в местните медии 63-годишният Паес се е прибирал с дъщеря си след домакинското поражение, когато е бил прострелян от двама мъже на мотоциклет близо до стадион "Метрополитано де Течо" в Богота. Дъщеря му е невредима след нападението, а прокуратурата води разследване на убийството.

"Семейството на Тигрес и спортната общност са потресени от убийството. Неговият ангажимент към отбора и отдадеността му към развитието на спорта в нашия регион оставиха незаличима следа във всички, които имаха привилегията да го познават", се казва в изявление на клуба, публикувано в X, известен преди като Туитър.

Колумбийската футболна федерация също изрази своите съболезнования към семейството и отбора на Паес.

"Колумбийската футболна федерация и нейният изпълнителен комитет скърбят за кончината на г-н Едгар Паез, президент на клуб Тигрес. Ние изразяваме нашите съболезнования на неговото семейство, приятели и близки в тяхната скръб. Почивай в мир", се казва в изявление на централата.

След 13 мача от първенство Тигрес заема последното място в класирането с 9 точки актив.

Роналдо: Мондиал 2026 ще е последното ми Световно

Кристиано Роналдо ще навърши 41 години, ако Португалия се класира за Световното първенство през 2026 г., и затова признава, че това ще бъде шестото и последно Световно първенство, в което ще участва

Трима футболисти на Атлетико отпаднаха от състава на Аржентина

За контролата с Ангола

Бока Хуниорс надигра Ривър Плейт в аржентинското Суперкласико

Бока Хуниорс победи Ривър Плейт с 2:0 в аржентинското Суперкласико в неделя.

Вратарят на Япония с две фрактури

Вратарят на националния отбор на Япония Зион Сузуки се оттегли от лагера на тима за приятелските срещи с Гана и Боливия заради фрактура на китката и пръст, съобщиха от футболната федерация на страната.

Меси с нови 2 гола в САЩ (ВИДЕО)

Интер Маями се класира за четвъртфиналите на МЛС

Тата Мартино пое друг клуб в МЛС

Американският футболен клуб Атланта Юнайтед назначи Херардо "Тата" Мартино за нов старши треньор, надявайки се аржентинецът да направи втори успешен престой в клуба след титлата в МЛС през 2018

Суарес гръмна за един мач от плейофите в МЛС

Нападателят на Интер Маями Луис Суарес е наказан за един мач от плейофите на МЛС на САЩ и Канада за удар срещу защитника на Нешвил Анди Наджар във втория мач от 1/8-финалите (3:1).

Турски гранд се прицели в Лео Меси

Шампионът на Турция Галатасарай проучва как да привлече Лионел Меси за кратък период през зимата, докато сезонът в МЛС е в пауза. 

Делото за смъртта за Марадона се подновява догодина

Процесът за смъртта на аржентинската футболна легенда Диего Марадона ще бъде подновен на 17 март 2026 година. Новината съобщи вестник "La Nacion", като се позовава на съдебно решение.