Златната топка блесва на върха на Айфеловата кула

Златната топка блесва на върха на Айфеловата кула

Роналдо вдига 5-ия си трофей, снимка разкри тайната

Звездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо с 99% сигурност ще спечели анкетата на „Франс футбол” и ще вдигне 5-ия си трофей „Златна топка” в кариерата си.
 
Церемонията ще се проведе тази вечер в 20:45 часа българско време на върха на Айфеловата кула в Париж. До скоро за победата на Роналдо само се гадаеше, но преди ден в социалните мрежи се появи снимка на новите футболни обувки на португалеца, под които бе написано „Петият трофей”, а след това се изброяваха и годините, през които звездата на Реал Мадрид триумфира в класацията до момента.
 
Ако фотото се окаже „пророческо” то CR7 ще се изравни с аржентинския корифей на футболната топка и звезда на Барселона - Лионел Меси.
 
Роналдо спечели най-престижния индивидуален приз в спорта още през 2008 г., а след това вдигна още 3 такива - 2013, 2014 и 2016 година.
В момента Роналдо не е в най-силната си серия, след като не блести с изяви в Реал Мадрид, но пък в първите няколко месеца на 2017 г. бе с основна заслуга за титлите в Примера дивисион и Шампионската лига на “белия балет”.
 
 
Той вкара и 15 гола с екипа на националния отбор на Португалия, като помогна за класирането на тима си за световното първенство в Русия през 2018 година.
 
Друго доказателство, че именно Кристиано ще е грабне „Златната топка” е и датата на церемонията на „Франс футбол”, която бе изтеглена по-рано от обикновено заради ангажиментите на португалеца през декември. 

 

Доналд Тръмп ще посети финала на Световното клубно първенство по футбол

Американският президент Доналд Тръмп ще бъде сред зрителите на финала на Световното клубно първенство по футбол, което се провежда в САЩ.

Транспортни неволи за Реал М, "белите" отмениха пресконференцията

Реал Мадрид преживя особено бурен ден.

Треньорът на Флуминензе: Друго щеше да е, ако дузпата беше останала

Старши треньорът на бразиския Флуминензе Ренато Гаучо бе видимо разочарован след поражението с 0:2 на полуфиналите на Световното клубно първенство по футбол в САЩ от Челси.

Мареска: Правим фантастичен сезон

Мениджърът на Челси Енцо Мареска определи сезона на тима като "фантастичен", след като "сините" победиха с 2:0 Флуминензе и се класираха за финала на Световното клубно първенство по футбол в САЩ.

Синът на Карло Анчелоти е новият треньор на Ботафого

Ботафого назначи Давиде Анчелоти, син на старши треньора на Бразилия Карло Анчелоти, за нов мениджър, обявиха от бразилския клуб

Челси е на финал, чака ПСЖ или Реал (ВИДЕО)

Новата звезда на "сините" блесна с 2 гола

Отлично предложение за финал на Челси

"Сините" излизат срещу Флуминензе на Световното клубно

Мареска: Тук сме, за да играем финал

Мениджърът на Челси Енцо Мареска говори преди 1/2-финала на Световното клубно първенство срещу Флуминензе

В Маями сигурни, че Меси остава

Ръководството на Интер Маями е уверено, че може да удължи договора с 38-годишния нападател Лионел Меси, съобщава The Athletic.