Адриан Андреев отпадна на турнира в Кобленц

Адриан Андреев отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в германския град Кобленц с награден фонд 118 000 евро.

Българинът загуби от поставения под номер 4 в схемата представител на домакините Максимилиан Мартерер с 3:6, 3:6 за 85 минути. Андреев, който е 204-и в световната ранглиста, допусна ранен пробив, който се оказа достатъчен за германеца, за да вземе първата част.

Във втория сет българинът поведе с 2:0, но загуби следващите четири поредни гейма. 27-годишният Мартерер взе аванс от 4:2 и без проблеми затвори двубоя с първия си мачбол.

Андреев все пак заработи 9 точки за световната ранглиста и 1900 евро от наградния фонд.

Мъри е аут за Уимбълдън?

Британският тенисист почти сигурно пропуска последния си шанс да играе на любимия си турнир