Адриан Андреев продължава да изумява в Москва

Адриан Андреев продължава да изумява в Москва

Българинът е на полуфиналите на европейското лично първенство по тенис

 Нова впечатляваща победа класира Адриан Андреев на полуфиналите на европейското лично първенство по тенис за момичета и момчета до 16 години, което се провежда в руската столица Москва.

 
Андреев победи с 7:6, 6:3 поставения под №12 Йонас Форещек от Чехия.
 
Това е четвърта поредна победа за Адриан без да загуби нито един сет. Вчера Андреев успя да отстрани и поставения под №4 в схемата Александър Згировски от (Беларус). За място във финала Адриан Андреев ще играе срещу поставения под №1 Тимофей Скатов от (Русия).
 
На европейското първенство до 16 години България е представена от четирима тенисисти. При момчетата това са Адриан Андреев от TK "Левски" София и Никола Тупаров от TK "Хепи Уин" София, докато при момичетата това са Розалина Юсева от TK "Дема" и Елена Тренчева от TK "Про спорт" гр.София. Треньори на националите до 16 години са Тодор Енев и Манук Хиндлян.
 
Сабаленка: Искам да се напия до козирката

Арина Сабаленка не успя да скрие разочарованието си след отпадането на осминафиналите на Уимбълдън, където загуби от японката Наоми Осака в два сета

Гришо излиза за осминафинала на Уимбълдън в удобен час

Българинът отново ще играе на централния корт

Сериозен провал за Сабаленка и на Уимбълдън (ВИДЕО)

Световната номер остава без “мейджър” титла през годината и след третата надпревара от Големия шлем

Джокович е четвъртфиналист на "Уимбълдън" за девети пореден път (ВИДЕО)

Ноле се наложи над руснака Роман Сафиулин

Иван Иванов получи наградата за световен шампион по тенис за юноши за 2025 година

На официална церемония в Лондон

Григор: От най-тежкия удар до нов живот на свещената трева на Уимбълдън

На 35 години българинът показа характер, който не сме виждали често от него