Адриан Андреев шампион на "Найки Джуниър Тур"

Адриан Андреев шампион на "Найки Джуниър Тур"

Българинът Адриан Андреев стана по категоричен начин шампион при 12-годишните тенисисти в престижния заключителен турнир "Найки Джуниър Тур", който се проведе в Клуб Мед Сандпайпър, щата Флорида, и в който имат право да участват само победителите от националните турнири "Найки Джуниър"

Българинът Адриан Андреев стана по категоричен начин шампион при 12-годишните тенисисти в престижния заключителен турнир  "Найки Джуниър Тур", който се проведе в Клуб Мед Сандпайпър, щата Флорида, и в който имат право да участват само победителите от националните турнири "Найки Джуниър".

На финала третият поставен талант от София победи четвъртия в схемата Михайло Попович от Сърбия с 6:1, 6:4. Така Андреев стана първият българин с титла от тази надпревара. В първия сет Адриан не даде шансове на съперника си. Втората част беше по-равностойна. Държавният ни шампион обаче нанесе своя удар в деветия гейм, когато направи пробив на нула, а след това при 5:4 сервираше за купата. Андреев поведе с 40:15 и реализира своя втори мачбол.

Награждавнането на шампионите ще бъде по-късно, съобщи треньорът Георги Чочев, който е с българските състезатели на турнира.

На Адриан му предстои още едно изпитание в Съединените щати. Това е неофициалното световно първенство за юноши и девойки "Ориндж Боул", което е от 16 декември, отново във Флорида.

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов (ВИДЕО)

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.