Адриан Андреев вдигна титлата в Рим

Адриан Андреев вдигна титлата в Рим

Младият българин победи на финала руснака Леонид Шейнгезихт в два сета (7-6, 6-4)

 

Талантливият млад български тенисист Адриан Андреев постигна голям успех. Той спечели международния турнир в Рим до 12 години, който е от календара на Тенис Европа, след като тръгна от квалификациите и не загуби нито един сет по пътя си.

На финала в събота тенисистът на ТК „Левски” се наложи над Леонид Шейнгезихт от Русия със 7:6(2), 6:4.

На двойки Андреев и италианецът Ерик де Сантис отстъпиха снощи в спора за трофея от представителите на домакините Марко Навара и Рикардо Перин с 6:1, 5:7, [7:10].

Адриан Андреев, който през 2011 г. спечели първо място в турнира DEVIN MASTERS във възрастова група до 12 години, е в италианската столица с подкрепата на „Девин” АД, като част от наградния фонд за призовото място.

В понеделник тенис надеждата, който е роден през 2001 г., лично ще разкаже впечатленията си от турнира на пресконференцията на БФТ и „Девин” АД.

 

Донски допусна обрат и отпадна в Ню Делхи

Българинът отпадна на крачка от основната схема

Алкарас: Виждам слабостите си

Водачът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас смята, че все още има слабости в играта си, дори след като завърши своя кариерен Голям шлем на 22-годишна възраст

Григор Димитров с прогрес в световната ранглиста тази седмица

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изкачи с една позиция в световната ранглиста на АТП

Шелтън спаси три мачбола и триумфира срещу Фритц в Далас

Американецът Бен Шелтън спаси три мачбола, преди да триумфира с титлата на турнира по тенис на твърди кортове в Далас (САЩ) от сериите АТР 500 с награден фонд  2 833 335 долара

Донски със силен старт в Индия

Българският тенисист се справи с местен играч

Ива Иванов загуби финал в Монастир

Вероника Фалковска спечели турнира в Тунис