Александър Лазаров стартира с убедителна победа в Сплит

Александър Лазаров стартира с убедителна победа в Сплит

Той надви Никола Милоевич от Сърбия с лекота

Александър Лазаров започна с убедителна победа в квалификациите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" в Сплит (Хърватия), съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Лазаров се наложи с 6:3, 6:2 над №313 в световната ранглиста Никола Милоевич от Сърбия. Срещата продължи 82 минути.

Българинът проби за 5:3, а след това затвори първия сет на собствен сервис. Във втората част Алекс поведе с 4:0 и задържа преднината си до края.

За влизане в основната схема Лазаров ще играе срещу №157 в света Елиас Имер от Швеция или №372 Сумит Нагал от Индия.

ОБЗОР: Ясни са почти всички четвъртфиналисти в Алмати

Флавио Коболи се класира за следващата фаза

Григор Димитров пропуска още един турнир

Тенисистът няма да играе във Виена

Александър Донски се класира за 1/4-финал на двойки на "Чалънджър“ в Италия

Той и украинския му партньор победиха двойка американци

Каратанчева отпадна в първия кръг на турнир в Мексико

Българската националка за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 125 в Тампико (Мексико) с награден фонд 115 хиляди долара.

Бекер с нови критики по посока на Зверев

Германската легенда на тениса не спести нищо на сънародника си

Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис

Първата ракета на България Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис при жените.

Григор Димитров аут от топ 30 в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изпадна от топ 30 на световната ранглиста за първи път от средата на 2023 година.

Много позитивни емоции на първия турнир за Купата на „САБ“

Турнирът се проведе в рамките на два дни

Нестеров тръгна с победа в Гърция

Петър Брунклик (Чехия) е следващият съперник