Александър Зверев е аут за Купа Дейвис

Александър Зверев е аут за Купа Дейвис

Германецът е с контузия след US Open

Олимпийският шампион Александър Зверев ще пропусне срещата на Германия за Купа "Дейвис" като гост на Босна и Херцеговина поради контузия и на негово място в състава на тима влиза Максимилиан Мартерер. 

Германската федерация по тенис обяви, че Зверев е получил мускулна травма по време на загубата си от Карлос Алкарас на четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ минала седмица и не може да участва в двубоя в Мостар в събота и неделя.

Световният номер 130 Мартерер заема своето място в тима, който включва още Даниел Алтмайер, Яник Ханфман, Тим Пуц и Кевин Кравиц. 

"Разбира се, отсъствието на Александър тежи много, защото той възвърна старата си форма през последните седмици и е изключителен играч. Но аз съм убеден, че ще бъдем достатъчно силни и без него, за да победим Босна и Херцеговина", каза капитанът Михаел Колман.

Победителят от двойката ще участва в квалификациите за Световна група I през 2024 година. Германия не успя да се класира за груповата фаза на финалите за Купа "Дейвис" тази година, след като загуби в квалификациите с 2:3 от Швейцария.

Ива Иванова е на полуфинал в Египет

След победа над Виктория Мълвил

Григор Димитров пропусна мачбол и отпадна в Маями (ВИДЕО)

Българинът с болезнено поражение, предвещаващо спад в ранглистата

45-годишната Винъс Уилямс със загуба на старта и в Маями

По-голямата от сестрите Уилямс все по-близо до окачването на ракетата

Топалова падна в Испания

Гергана Топалова допусна поражение във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей за жени в Сабадел (Испания) с награден фонд 30 хиляди долара. 

Радулов на полуфинал на двойки в Испания

Националът на България за Купа „Дейвис“ Илиян Радулов се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Бадалона (Испания) с награден фонд 30 хиляди долара.

Матева на четвъртфинал в Тунис

Българката Александра Матева се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.