Алкарас продължава напред в Индиън Уелс

Алкарас продължава напред в Индиън Уелс

Испанецът надви Матео Арналди след обрат

Испанецът Карлос Алкарас се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс.

Поставеният под номер две в схемата Алкарас стигна до обрат срещу Матео Арналди (Италия) – 6:7 (5), 6:0 и 6:1. Двубоят продължи 2:15 часа.

Следващият съперник на Алкарас е номер 31 в схемата Феликс Оже-Алиасим от Канада.

Петият поставен Андрей Рубльов (Русия) елиминира Анди Мъри от Великобритания след  7:6 (3) и 6:1. Двубоят продължи близо два часа, а руснакът показа, че се е отърсил от проблемите, който имаше. Рубльов беше дисквалифициран по време на мач в Дубай миналата седмица, защото изкрещя в лицето на съдия на линия. В следващата фаза Рубльов излиза срещу Иржи Лехечка от Чехия.

Стефанос Циципас от Гърция бе убедителен срещу Люка Пуй от Франция и го победи с 6:3 и 6:2. Поставеният под номер 11 грък ще мери сили с 18-Франсис Тиафо в следващия етап. Представителят на домакините отстрани Душан Лайович от Сърбия – 6:3 и 6:3.

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.

Григор Димитров излиза отново на кортовете на Уимбълдън

Българската звезда в тениса Григор Димитров излиза тази вечер във втория си мач за сезона на Уимбълдън

Джокович в третия кръг на Уимъбълдън след бой над Циципас (ВИДЕО)

Новак Джокович се класира за третия кръг на Откритото първенство по тенис на Великобритания.

Сабаленка и Осака напред на "Умбълдън"(ВИДЕО)

Водачката в световната ранглиста при жените Арина Сабаленка (Беларус) и четирикратната шампионка от Големия Шлем Наоми Осака (Япония) се класираха за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.