Алкарас разкри основната си цел за новия сезон

Алкарас разкри основната си цел за новия сезон
Източник: БГНЕС

През този Алкарас спечели 8 титли и завърши сезона на първо място в света

Испанският тенисист Карлос Алкарас разкри, че голямата му цел през новия сезон е титлата от Откритото първенство на Австралия, което е единственият турнир от Големия шлем, който все още не е печелил.

„Победата в Мелбърн е наистина важна цел за мен, защото искам да имам титли и от четирите турнира от Големия шлем. Не е лесно, защото турнирът се провежда в началото на сезона и излизаш на корта без никаква мачова практика“, каза Алкарас, цитиран от Punto de Break.

22-годишният испанец е спечелил две титли на Ролан Гарос, Уимбълдън и Откритото първенство на САЩ. Той не е стигал по-далеч от четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия.

През 2025 г. Алкарас спечели осем титли и завърши сезона на първо място в света.

Медведев отрече да оформи “голяма тройка” с Алкарас и Синер

Руснакът призна, че в десет мача с Карлитос очаква да загуби по-голямата част от тях

Ясен е финалът в Индиан Уелс, Алкарас е аут

Медведев изхвърли световния №1 и ще спори със Синер за титлата

Пьотр Нестеров падна на двойки на финал в Гърция

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров допусна поражение на финала на двойки на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър 50" в Херсонисос (Гърция) с награден фонд 56700 евро

Росица Денчева отпадна на полуфинал в Гърция

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп“ Росица Денчева отпадна воспорван мач на полуфиналите на сингъл на турнира на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 40 хиляди долара.

Сабаленка и Рибакина ще спорят за титлата в Индиан Уелс

Единственото поражение на Сабаленка през сезона е от Рибакина в Мелбърн

Александър Донски на нов финал в Руанда

Българинът ще спори за титлата на двойки