Алкарас се отказа от Барселона, заради контузия

Алкарас се отказа от Барселона, заради контузия

Испанецът няма да защити титлата си от миналия сезон

Испанецът Карлос Алкарас обяви, че не е възстановен от контузията си и ще пропусне турнира на червена настилка в Барселона от сериите АТП 500.

Алкарас, който спечели надпреварата през последните две години, не игра и на турнира "Мастърс" в Монте Карло тази седмица, тъй като има болки в предмишницата на дясната ръка. 

Световният номер 3 беше поставен под номер 1 в схемата в Барселона и трябваше да започне участието си от втория кръг, но сега неговото място ще бъде заето от някой "щастлив губещ" от квалификациите.

Надпреварата в Барселона се очаква с голям интерес, тъй като тя трябва да отбележи завръщането на Рафаел Надал на клей от близо две години. 37-годишният испанец ще играе в първия кръг с италианеца Флавио Коболи в първия кръг. Надал е 12-кратен шампион в каталунската столица.

Александър Донски на нов финал в Руанда

Българинът ще спори за титлата на двойки

Зверев се изравни с Надал, Джокович, Федерер и Мъри

Германският тенисист Александър Зверев заяви, че в него вече има „специално чувство“, след като се класира на полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс и така „да се присъедини към елитна група, състояща се от бившите световни номер 1 Новак Джокович, Рафа Надал, Роджър Федерер и Анди Мъри“

Алкарас срази бивш шампион от Индиън Уелс за полуфинал в турнира (ВИДЕО)

16 от 16 за Карлитос до момента през годината

Медведев детронира шампиона в Индиън Уелс за място в топ 4 (ВИДЕО)

Руснакът записа осма поредна победа и е близо до нов финал

Зверев чака Синер в полуфиналите на Индиън Уелс (ВИДЕО)

Германецът премина безпроблемно през Артур Фис

Арина Сабаленка се класира за 1/2-финалите в Индиън Уелс (ВИДЕО)

Световната номер едно все още не е загубила сет в турнира