Алкарас се затрудни, но победи италиански квалификант в Доха (ВИДЕО)

Алкарас се затрудни, но победи италиански квалификант в Доха (ВИДЕО)

Четирикратният носител на титли от Големия шлем Карлос Алкарас достигна четвъртфиналите на турнира ATP-500 в Доха

Във втория кръг водачът в схемата победи 85-ата ракета в света Лука Нарди от Италия с 6:1, 4:6, 6:3 за 1 час и 52 минути игра. 

Алкарас даде само гейм на италианския квалификант в първия сет и вървеше уверено към бърза победа в два сета, след като направи пробив и поведе с 4:1 във втория сет. Последва срив в играта испанеца, той загуби пет поредни гейма и отстъпи с 4:6. 

В решителния трети сет Алкарас направи ключов пробив за 3:1 и приключи мача след 6:3. 

Съперник на Алкарас на четвъртфиналите в турнира ще бъде чехът Иржи Лехечка, който победи Фабиан Марошан от Унгария (6:4, 6:2) в мача от втория кръг, а в първия елиминира Григор Димитров.

Снимка: БГНЕС

Вавринка: Време е да напиша последната глава от тенис кариерата си

Следващата година ще бъде последната му в тениса

Двама българи със загуби на старта в Анталия

Динко Динев и Янаки Милев с ранни поражения

Иван Иванов беше обявен за световен шампион при юношите

Признанието е за силната 2025 година на родния тенисист

Динко Динев отпадна в Анталия

Динко Динев отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара

Иван Иванов е №1 на Варна

На изискана гала вечеря в Юнашкия салон във Варна се състоя церемонията по награждаването на "Спортист на Варна" за 2025 година.

Стаматова бие в Турция

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Джокович ще открие сезона в Аделаида

24-кратният шампион от Големия шлем Новак Джокович потвърди участие на турнира от ATP 250 в Аделаида, Австралия, в началото на сезон 2026, съобщиха организаторите

АТП ще въведе ново правило при горещо време

Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) ще въведе ново правило при горещо време, което да се спазва през сезон 2026, съобщава агенция Ройтерс.

Официално: Арина Сабаленка е №1 за годината

Това съобщиха от Женската тенис асоциация