Алкарас спечели "Индиън Уелс", пак е номер 1 (ВИДЕО)

Алкарас спечели "Индиън Уелс", пак е номер 1 (ВИДЕО)

Вижте подробности

Карлос Алкарас триумфира на тенис турнира в Индиън Уелс, като на финала победи Даниил Медведев с 6:3, 6:2. Така испанецът сложи край на победната серия от 19 поредни успеха за руснака и се върна на върха в световната ранглиста по тенис.

За мен значи много отново да бъда №1, но и трофея е толкова важен. Насладих се на времето си в турнира и усетих любовта на хората. Последните 10 дни бяха невероятни", заяви след триумфа 19-годишният Алкарас.

Той и Рафаел Надал са единствените тенисисти, които печелят по три турнира „Мастърс“докато са тинейджъри.

Испанецът спечели убедително срещата, като поведе с 3:0 в първия сет, а във втория с 4:0 и приключи мача за час и 10 минути. „Разбира се, подобна победа дава много увереност грая невероятно, условията не са никак леки, и мисля, че Медведев не успя да покаже най-добрия си тенис. Щастлив съм от играта си“, допълни завърналият се начело на световната ранглиста тенисист.

Вицешампионът в Синсинати се класира за 1/8-финалите

Американецът преодоля първия си сериозен тест

Донски допусна обрат на старта в София

Българинът загуби в първия кръг на Чаланджъра

Преди три години бях на ръба на смъртта. Сега правя това, което обичам

Историята за трудностите на Дамир Джумхур в тениса

Маздрашки и Марков преодоляха квалификациите в София

Анас Маздрашки и Виктор Марков преодоляха квалификациите на турнира по тенис от категория АТП Чалънджър 50 в София с награден фонд 54 хиляди евро.

Федерер се завръща на корта

Ще играе демонстративно на двойки на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай

Иван Иванов излиза на корта в София във вторник

Шампионът на Уимбълдън при юношите - Иван Иванов, ще бъде един от най-интересните участници на турнира от категория ATP Challenger 50 с награден фонд 54 хил. евро.

Александър Василев загуби титлата на сингъл в София

Александър Василев загуби на финала на сингъл на турнира за мъже "K&D Cup 2025" в София с награден фонд 15 хиляди долара. Надпреварата се провежда на базата на ТК "Диана".

Синер мачка в Синсинати

Защитаващият титлата си Яник Синер се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс" 1000 в Синсинати с награден фонд 9.193 милиона долара.

Сабаленка бие в Синсинати

Лидерката в световната ранглиста Арина Сабаленка (Беларус) стартира с победата защитата на титлата си на турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати (САЩ) от сериите УТА 1000 с награден фонд 5 152 599 долара.