Алкарас: Толкова често се виждаме, че Яник ми е като семейство

Алкарас: Толкова често се виждаме, че Яник ми е като семейство
Източник: БГНЕС

Карлитос отдаде заслуженото на Синер след финала

Новият шампион на US Open Карлос Алкарас бе изключително щастлив след успеха си над Яник Синер на финала на "Артър Аш Стейдиъм". Това е поредният голям сблъсък между двамата, като изглежда, че няма да бъде и последният такъв. По време на церемонията по награждаването, испанецът дори заяви, че вече чувства опонента си като част от своето семейство.

"Страхотен сезон за Яник, той играе тенис на невероятно ниво. Той вече е почти като част от моето семейство, толкова често се виждаме на корта. Непрекъснато виждам колко много се подобрява всеки ден. Това е чудесно послание за всички, които са тръгнали по този път", започна Алкарас.

"Поздравявам и моето семейство и моят екип, радвам се, че ви имам. Вие ме правите по-добър в професионален и човешки план. Всички тези постижения, които съм постигнал, се дължат на вас. Част от семейството ми е тук, поздрави и на всички у дома, които са гледали по телевизията. Благодаря ви!", допълни испанецът.

"Благодаря и на всички, които правят този турнир, вие вършите невероятна работа. Винаги тук съм се чувствал у дома си и знам, че това се споделя и останалите играчи. Виждам как всяка година всичко се подобрява. Благодаря за всеотдайността ви", завърши Карлос.

Синер: Извинявам се, ако някой е останал недоволен

Италианецът слезе от трона в Ню Йорк

Карлос Алкарас разплака Синер и е шампион на US Open! (ВИДЕО)

Испанецът триумфира с шестата си титла от Големия шлем

Началото на финала на US Open се бави заради засилени мерки за сигурност

Всичко това е свързано с посещението на президента на САЩ Доналд Тръмп

Иван Иванов: Не съм роднина на Григор, но се радвам, че ми е пример

"Мисля, че играх страхотно и нашите мeчти се сбъднаха", каза тенисистът

Сабаленка: Горда съм със себе си

Тенисистката защити титлата си в Ню Йорк

15-ият сблъсък между Синер и Алкарас определя новия шампион в Ню Йорк

Сблъсъкът е днес

Сабаленка е новата стара шампионка на US Open!

Световната номер едно защити трофея си в Ню Йорк

Министърът на спорта поздрави БФТ за "българския финал"

Иван Иванов надви Александър Василев в САЩ

Василев след финала: Честит празник на всички!

Сашко огласи US Open с българска реч