Анди Мъри не е сигурен за Олимпийските игри

Анди Мъри не е сигурен за Олимпийските игри

Вижте какво казва британецът

Британският тенисист Анди Мъри не е сигурен, че ще може да участва на Олимпийските игри в Париж предвид моментната си форма.

37-годишният Мъри не изключва възможността да се оттегли от тениса след "Уимбълдън".

"Трябва да видя какво ще се случи с Олимпиадата. Все още не съм 100 процента сигурен каква е ситуацията там с двойките и дали ще играя или не, ако просто вляза на сингъл. Не знам. Тялото ми не се чувства добре на клей през последния месец. Имах доста проблеми с гърба, така че не знам дали бих отишъл само на сингъл", каза той пред "Дейли Експрес".

Снощи британецът загуби от американеца Маркос Хирон в първия кръг на турнира на трева в Щутгарт (Германия).

Мъри е трикратен победител в турнирите от Големия шлем. Той е единственият двукратен олимпийски шампион на сингъл мъже в историята. Също така на Олимпийските игри през 2012-а в Лондон той спечели сребърен медал на смесени двойки заедно с Лора Робсън.

Турнирът по тенис на Олимпиадата ще се проведе на кортовете на "Ролан Гарос" от 27 юли до 4 август.

Динко Динев отпадна на последния Чаланджър за сезона

Българинът загуби от втория поставен в схемата

Андреев отпадна в Португалия

Адриан Андреев отпадна от турнира по тенис от сериите Чалънджър 100 в Мая (Португалия) с награден фонд 145 250 евро.

Маздрашки потегли ударно на турнир в Мадрид

Още двама български тенисисти участват в надпреварата

Ник Кирьос заяви участие на демонстративен турнир в Мелбърн

Бившият финалист на „Уимбълдън“ Ник Кирьос сигнализира за намерението си да играе на Откритото първенство по тенис на САЩ догодина, като се записа за демонстративния турнир Kooyong Classic в Мелбърн, съобщава агенция „Ройтерс“.

Донски с драматична загуба в Португалия

Срещата продължи 2 часа и 14 минути

Без промяна за Григор Димитров в ранглистата

Българинът остава на 44-о място в света

Виктория Томова се изкачи с две места в световната ранглиста по тенис за жени

Виктория Томова се изкачи с две позиции в световната ранглиста по тенис за жени и в последната седмица на месец ноември заема 132-а позиция.

Коболи след триумфа за Купа "Дейвис": Мечтаех много за тази вечер (ВИДЕО)

"Невъзможно е да се опише това чувство", обяви 23-годишният тенисист

Италия триумфира със забележителна трета поредна титла в турнира за Купа „Дейвис“(ВИДЕО)

"Адзурите" победиха Испания във финалния сблъсък