Анди Мъри се измъчи с квалификант в Ротердам

Анди Мъри се измъчи с квалификант в Ротердам

Шампионът от 2009 година се класира за четвъртфиналите след 2 часа и 21 минути на корта

Шампионът от 2009 година Анди Мъри (Великобритания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в холандския град Ротердам с награден фонд 1,5 милиона евро. Поставеният под номер две Мъри надделя трудно над квалификанта Доминик Тийм (Австрия) с 6:4, 3:6, 6:3 след 2 часа и 21 минути игра.

20-годишният Тием, 113-и в световната ранглиста, пласира цели 36 печеливши удара, но в крайна сметка отстъпи пред британеца. Мъри реализира решаващия пробив във втория гейм на третия сет, след което удържа аванса си.

"Мачът беше изключително тежък, имаше много дължи разигравания и геймове. Той търсеше линиите и направи редица страхотни уинъри. Не беше лесно да играеш срещу него. Той е страхотен талант и за него тепърва ще се говори" коментира Мъри, който на четвъртфиналите ще се изправи срещу Марин Чилич (Хърватия).

Гергана Топалова на полуфинал в Аржентина

Българката ще спори за място на финала с представителка на домакините

Александър Донски с полуфинал в Менорка

Българинът е в преследване на третия си финал за годината

Григор Димитров отпадна в Ним (ВИДЕО)

След загуба от Феликс Оже-Алиасим в четвъртфиналите на иновативния турнир по тенис

Джесика Пегула постигна нова победа на турнира в Чарлстън

Водачката в схемата и шампионка от миналата година Джесика Пегула се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите УТА 500 в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 2 300 000 долара.

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите в Египет

Българката отпусна едва два гейма на съперничката си

Росица Денчева с четвъртфинал в Италия

В следващия си мач българката може да срещне бивша полуфиналистка от Ролан Гарос